851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
Akár injekciós, akár inhalációs altatásról van szó, nagyon fontos altatás előtt a pontos testtömeg megállapítása, hiszen ez az alapja a szükséges altató mennyiség kiszámításának.
Kedves András! A probléma valós okát vizsgálat nélkül nem tudjuk megállapítani. Jó volna kiegészítő vizsgálatokat készíteni az állatról (tapintás, RTG). Jó lenne, ha csivaváját mielőbb elvinné az állatorvosához, mert a tünetek hátterében súlyos betegségek is lehetnek (bűzmirigy gyulladás, daganat, súlyos bélgyulladás, stb).
A képen mindössze annyi látható hogy mindkét oldali szemrés a normálisnál szűkebb,de ez szinte minden szembetegségnél előforduló tünet. Tudni kellene hogy van-e és milyen, mennyi váladék, hogy a pupillák a fényre reagálnak-e és hogy a macska mozgása bizonytalan-e. Javaslok egy szemészeti vizsgálatot és annak eredménye alapján dönthető csak el hogy a betegség maradéktalanul, részben vagy nem gyógyítható. Legvalószínűbben ez egy idült kötőhártyagyulladás,ami a megfelelő antibiotikumos kezeléssel meggyógyítható.Ehhez persze szükség lehet a kötőhártyaváladék bakteriológiai-rezisztencia vizsgálatára.
Kedves Dániel! A kanári ivarmeghatározás valóban nem egyszerű feladat, csak tapasztalt vizsgáló képes elkülöníteni a hímet a nősténytől, azt is ivarérett korában, ami 8-10 hónapos korra tehető. Eltérés a kloáka alakjában mutatkozik, illetve hangadásukban, ugyanis a hímek énekelnek, a tojók rövid hívó hangot hallatnak, azt is ritkán, bár ez is egyedi eltérést muatahat. Ha kereskedésben vásárolt példányokról van szó, az eladó jogszabályi kötelezettsége az ivar és a kor pontos megjelölése eladáskor. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
Táp mellé mást is kapjon: marhahús, konyhai maradék, porcos, csontos dolgokat is ehet. Normál esetben az ételben benne van a kellő Ca.