851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
Valószínűleg megfázott az állatka (a kereskedésben, ahol vették), a vízét fel kellene fűteni 28°C köré!
Vissza fog nőni a szőre, de legközelebb ezt a fajta bolhairtót ne használja, mert valószínűleg érzékeny rá a cica!
Nyugodtan viheti kéthavonta is trimmeltetni, a téli időjárás és a hideg nem okoz semmilyen problémát. A fejszőrzet nyírásától nem lesz baja, de akár hagyhat a kozmetikus egy kis hajat is neki.
A problémára a mindennapos fésülést ajánlom, ritka fogú bontófésűvel - egyébként hónaljtájban ajánlott egy kicsit kinyíratni a szőrt -, kozmetikázásnál pedig ajánlatos fürdetésnél balzsamozni, hogy lágyabb legyen a bundája, így kevésbé fog csomósodni.
A kiscicák hasmenése az ivarától, tartási helyétől függetlenül legtöbbször valamilyen betegségnek a tünete. Előfordulhat, hogy csak egy enyhe bélflóra-eltolódásról (dysbakteriosis) van szó. Ez esetben egy probiotikumokat tartalmazó eleségkiegészítő készítmény etetésétől rendbe jön. De ha többször tapasztalnak hasmenéses tünetet, tanácsos állatorvoshoz vinni és kezeltetni.