856. A leggyakoribb halbetegségek, amit egy akvaristának ismernie kell
Kezdő és gyakorlott akvaristákkal egyaránt előfordul, hogy megbetegszenek a halai. Ilyenkor az első és legfontosabb dolog az, hogy felismerjük beteg-e!
Kezdő és gyakorlott akvaristákkal egyaránt előfordul, hogy megbetegszenek a halai. Ilyenkor az első és legfontosabb dolog az, hogy felismerjük beteg-e!
A legtöbb kutyatulajdonos nagyon jól tudja, hogy egyes élethelyzetek mennyire megterhelőek kedvencük számára. Ugyanúgy, mint mi emberek, az állatok is nyugalomra, biztonságra és állandóságra vágynak maguk körül.
Nincsenek őszülő pikkelyeik, nem kopaszodnak, nem ráncosodnak, és nem lassulnak. Néhány apró gyík csak 1-2 évig él, míg például a varánuszok akár megérhetik a harmadik X-et is. Apró jelekből azért következtethetünk, melyiküknek mennyi ideje van még hátra.
Az újszülött csikó kezdetben anyatejjel táplálkozik, ami nem meglepő egy emlősállat esetében. Sőt, kifejezetten elvárás.
Az alábbi összeállításban négy állatvédő szervezet egy-egy gazdikereső védencét mutatjuk be. A szervezetek weboldalain további örökbefogadható kutyusokat találsz!
A leírt tünetek nem csak mérgezésre, hanem például fertőző betegségre is utalhatnak. Javaslom, hogy mielőbb forduljon állatorvoshoz, amíg nem késő.
A leírtak alapján nagyon valószínű, hogy a "fülatkásság" kiújult és ezért vakarja véresre a nyakát! Ebben az esetben a fülek tele vannak barnás száraz vagy kenőcsös váladékkal és a fülekhez érve fokozódik a viszketegség is. Mindenképp célszerű kitisztíttatni a cica fülét, érdemes hetente megismételni ezt és emellett fülcseppet (Oticat!) is kell használni (3-4 hétig minimum). Előfordult, hogy az Ön által említett csepp nem hozott teljes gyógyulást, ezért azt célszerű a fülcseppel kombináltan használni.
A leírása alapján én úgy ítélem meg, hogy ha nem is egy seborrhoeás bőrgyulladás, bizony egyfajta bőrgyulladása van a kiskutyájának, amilvel az állatorvosát mihamarabb fel kell keresni. Ugyanis a legtöbb bőrprobléma hátterében valamilyen fertőző tényező van, igy könnyen elhatalmasodhat a jelenség egész testszerte. Sok sikert a gyógyuláshoz!
A vetélésnek számtalan oka lehet, hogy melyik okozhatta, nagyon nehéz eldönteni. Ilyen okok a következők: tartási problémák (stressz!, zsúfoltság, higiéniai problémák), takarmány eredetű okok (gombamérgek, egyéb mérgezések, hiánybetegségek), fertőző eredetű vetélés (baktériumok, vírusok, gombák), magzati eredetű okok (túl sok vagy túl kevés magzat, rendellenes fejlődésű magzatok), esetleg más, az anyával veleszületett rendellenesség (ritka).
Lehet, hogy a heréi.