856. A leggyakoribb halbetegségek, amit egy akvaristának ismernie kell
Kezdő és gyakorlott akvaristákkal egyaránt előfordul, hogy megbetegszenek a halai. Ilyenkor az első és legfontosabb dolog az, hogy felismerjük beteg-e!
Kezdő és gyakorlott akvaristákkal egyaránt előfordul, hogy megbetegszenek a halai. Ilyenkor az első és legfontosabb dolog az, hogy felismerjük beteg-e!
A legtöbb kutyatulajdonos nagyon jól tudja, hogy egyes élethelyzetek mennyire megterhelőek kedvencük számára. Ugyanúgy, mint mi emberek, az állatok is nyugalomra, biztonságra és állandóságra vágynak maguk körül.
Nincsenek őszülő pikkelyeik, nem kopaszodnak, nem ráncosodnak, és nem lassulnak. Néhány apró gyík csak 1-2 évig él, míg például a varánuszok akár megérhetik a harmadik X-et is. Apró jelekből azért következtethetünk, melyiküknek mennyi ideje van még hátra.
Az újszülött csikó kezdetben anyatejjel táplálkozik, ami nem meglepő egy emlősállat esetében. Sőt, kifejezetten elvárás.
Az alábbi összeállításban négy állatvédő szervezet egy-egy gazdikereső védencét mutatjuk be. A szervezetek weboldalain további örökbefogadható kutyusokat találsz!
Kedves kérdező! A vakarózás az egyik leggyakoribb tünete a bőrbetegségeknek, amelyek hátterében fertőző és nem fertőző eredetű kórképek is állhatnak. Bőrkaparék-vizsgálattal a legtöbb fertőző kórokozó kimutatható, majd gyógykezelhető. A nem fertőző eredetű okok az alomanyag szúrósságától kezdve az allergián át a belső szervek rendellenes működéséig is terjedhetnek, kivizsgálásuk időt és nem kis szakértelmet igényel. Javaslatom: ha a próbaterápia nem sikeres, bőrkaparék/biopszia mintát kell laboratóriumi vizsgálatra küldetni állatorvosával. Ha az eredmények ezután sem egyértelműek, érdemes specialistához fordulni. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő www.malyiallatorvos.hu
Kedves Gazdi! A boxer kutyusnál feltehetőleg allergiás vakaródzásról van szó, de meg kell nézetni, hogy nem a bűzmirigye telt e fel váladékkal, és az okozza a viszketegséget. Ha nem találnak más okot, mint az allergia, akkor lehet homeopátiásan is kezelni a kutyát, ehhez azonban ajánlatos lenne egy homeopata állatorvost felkeresnie, aki egy részletes anamnézis felvétel után ki tudja választani kedvencének azokat a szereket, melyek hatékonyan csillapíthatják a tüneteit. A törpeschnauzerrel kapcsolatban is csak ezt tudom ajánlani, ugyanis ameddig nem derül ki, hogy milyen okok állnak a tünetek hátterében, nem lehet hatékony kezelést sem javasolni. Egyáltalában nem biztos, hogy a mostani lábfájdalomnak köze van a korábbi rühösséghez! Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvenceinek: Dr. Kopócsi Andrea.
Ha veszekednének a nimfák (az összeszoktatás szabályait, be kell tartani: pl. a meglévő madár az érkezővel együtt kerüljön új kaliba) a találkozást követő néhány nap múlva is, akkor érdemes őket szétválasztani ideiglenesen, netán véglegesen is. De nem ez a viselkedés jellemző a nimfapapagájokra, bár előfordul az is, hogy az emberhez szokott szelíd madár nem fogad el fajtárst párjául.. Nyugodt, kiegyensúlyozott bánásmóddal madarunk könnyen szelídíthető. Ez türelmet és sok figyelmet igényel. Kezdetben kalitkája mellett beszéljünk hozzá türelmesen. Ha a kezünkben tartott eleségért már odajön, elértük az első eredményt. A következő lépés:kezünket behelyezzük a kalitkába úgy, hogy elég mozgásteret hagyjunk az állatnak. Kalitkán belül etessük kézzel, szoktassuk hozzá kezünkhöz, ültessük ujjainkra. Ha elérkezettnek látjuk az időt a röptetéshez, húzzuk be a függönyöket, hogy ne repüljön az ablaknak. Legcélszerűbb, ha az ujjunkon ülő madarat óvatosan mi emeljük ki a kalitkából. Mindig óvakodjunk a hirtelen, ijesztő mozdulatoktól és az állat megszorításától!
Nehéz elképzelni, mire pisil ahonnan fel tudja inni? Adjon neki almot, amiről nem képes Üdv