856. A leggyakoribb halbetegségek, amit egy akvaristának ismernie kell
Kezdő és gyakorlott akvaristákkal egyaránt előfordul, hogy megbetegszenek a halai. Ilyenkor az első és legfontosabb dolog az, hogy felismerjük beteg-e!
Kezdő és gyakorlott akvaristákkal egyaránt előfordul, hogy megbetegszenek a halai. Ilyenkor az első és legfontosabb dolog az, hogy felismerjük beteg-e!
A legtöbb kutyatulajdonos nagyon jól tudja, hogy egyes élethelyzetek mennyire megterhelőek kedvencük számára. Ugyanúgy, mint mi emberek, az állatok is nyugalomra, biztonságra és állandóságra vágynak maguk körül.
Nincsenek őszülő pikkelyeik, nem kopaszodnak, nem ráncosodnak, és nem lassulnak. Néhány apró gyík csak 1-2 évig él, míg például a varánuszok akár megérhetik a harmadik X-et is. Apró jelekből azért következtethetünk, melyiküknek mennyi ideje van még hátra.
Az újszülött csikó kezdetben anyatejjel táplálkozik, ami nem meglepő egy emlősállat esetében. Sőt, kifejezetten elvárás.
Az alábbi összeállításban négy állatvédő szervezet egy-egy gazdikereső védencét mutatjuk be. A szervezetek weboldalain további örökbefogadható kutyusokat találsz!
Mikor volt a műtét? Amúgy egészséges? "A szervi baja nincs" mi alapján mondható ki? Mi történt a műtét utáni időszakban? Esetleg postoperációs :) "elkényeztetésre" gondolok! Hajlamosak rá nagyon!
Minden elismerésem, hogy befogadták a cicust, mindig örömmel hallok ilyen történeteket :). Az "orrdudort" látni kellene, hogy érdemben hozzá tudjak szólni. De a macska-AIDS-szel (FIV) kapcsolatban biztosan állítható, hogy semmilyen körülmények között nem fertőző emberre, emiatt nyugodtam aludhat a cica a feje mellett. Gondolom, a negyedévenkénti féreghajtást azért betartják!
Talán csak annyit lehetne tenni, hogy a kedvenc homijait (játékok, etetőtál, fekhely, pléd, fotel, stb.) nem dobják ki a költözéskor, így azok az új helyen is ismerősek lesznek neki. Egyébként kezdeti izgalom és elbújkálás után hamar megszokják az új helyet, hiszen előbb-utóbb rádöbbennek, hogy a kajaellátás változatlan maradt! :)
A kutyus "túlérzékenysége" miatt azt javaslom, hogy - egy állatorvos közbeiktatásával, aki nyugtatót ad neki - keressen fel szakembert, aki géppel megszabadítja a problémás résztől.
Remélem, hogy mókusodat állatkereskedésből vásároltad. Amennyiben a kis állatod nem találkozhatott egyéb vadon élő állatokkal, úgy nem is fertőződhetett a veszettség vírusával. A veszettség csak harapás útján vagy fertőzött nyál sebbe történő jutásával terjedő betegség. Ha vadon befogott állatról van szó, úgy potenciálisan veszettség szempontjából aggályos lehet, mivel nem zárható ki az esetleges fertőzöttség. A harapott sebek egyébként mindig fertőzött sebnek számítanak, mivel a harapás során bejutot kórokozók el tudnak szaporodni a sebben és sebfertőzést idézhetnek elő. A harapás potenciális veszélye a tetanus nevezetű betegség kialakulása, ezért azt javaslom, hogy keresd fel a háziorvosodat, aki eldönti, hogy szükség van-e a sebed kezelésére, illetve a tetanus elleni vakcina beadására.