856. A leggyakoribb halbetegségek, amit egy akvaristának ismernie kell
Kezdő és gyakorlott akvaristákkal egyaránt előfordul, hogy megbetegszenek a halai. Ilyenkor az első és legfontosabb dolog az, hogy felismerjük beteg-e!
Kezdő és gyakorlott akvaristákkal egyaránt előfordul, hogy megbetegszenek a halai. Ilyenkor az első és legfontosabb dolog az, hogy felismerjük beteg-e!
A legtöbb kutyatulajdonos nagyon jól tudja, hogy egyes élethelyzetek mennyire megterhelőek kedvencük számára. Ugyanúgy, mint mi emberek, az állatok is nyugalomra, biztonságra és állandóságra vágynak maguk körül.
Nincsenek őszülő pikkelyeik, nem kopaszodnak, nem ráncosodnak, és nem lassulnak. Néhány apró gyík csak 1-2 évig él, míg például a varánuszok akár megérhetik a harmadik X-et is. Apró jelekből azért következtethetünk, melyiküknek mennyi ideje van még hátra.
Az újszülött csikó kezdetben anyatejjel táplálkozik, ami nem meglepő egy emlősállat esetében. Sőt, kifejezetten elvárás.
Az alábbi összeállításban négy állatvédő szervezet egy-egy gazdikereső védencét mutatjuk be. A szervezetek weboldalain további örökbefogadható kutyusokat találsz!
Sajnos a kép alapján nem dönthető el, hogy a sérvvel mi a teendő, azt csak fizikális vizsgálat alapján tudnám eldönteni. A végleges szőrzet kb. fél éves korra alakul ki. Zsömböly Miklós
Valószínűleg allergiás és/vagy parazitás eredetű betegségről van szó, de kedvencét feltétlen állatorvosnak kellene látnia, mert a háttérben komolyabb probléma is lehet, aminek házi megoldása nem lehetséges. Úgyhogy csak egy állatorvos kollega felkeresését javasolhatom. Dr Fekete Richard
Fiatal teknősök esetében nehéz a nemek egyértelmű meghatározása, ivarérett korban azonban sokkal könnyebb a helyzet. A főbb különbségek a következők: 1. Hímek mellső lábain sokkal hosszabb karmok találhatók, mint nőstényeknél 2. Hímek esetében a farok sokkal vaskosabb és hosszabb. A kloákanyílás távolabb található a farok alapjától mint nőstények esetében, gyakran túl is lóghat a páncél szélén. 3. Hím állatok haspáncélja inkább homorú, míg nőstényeknél inkább domború (de kivételek mindig vannak)
Nőstény ékszerteknősök gyakran raknak tojásokat anélkül, hogy hím teknőssel együtt lettek volna. Ezek a tojások rendszerint terméketlenek és nem fog teknős kikelni belőle. Tojásrakás során gyakori probléma, hogy a teknős nem talál megfelelő fészket és ez esetben a vízbe rakja le a tojásait. Javasolt a teknőst alaposan megvizsgálni, mert sokszor további tojások is lehetnek még benne.
Ezt így nem lehet tudni. Meg kell mutatni állatorvosnak.