856. A leggyakoribb halbetegségek, amit egy akvaristának ismernie kell
Kezdő és gyakorlott akvaristákkal egyaránt előfordul, hogy megbetegszenek a halai. Ilyenkor az első és legfontosabb dolog az, hogy felismerjük beteg-e!
Kezdő és gyakorlott akvaristákkal egyaránt előfordul, hogy megbetegszenek a halai. Ilyenkor az első és legfontosabb dolog az, hogy felismerjük beteg-e!
A legtöbb kutyatulajdonos nagyon jól tudja, hogy egyes élethelyzetek mennyire megterhelőek kedvencük számára. Ugyanúgy, mint mi emberek, az állatok is nyugalomra, biztonságra és állandóságra vágynak maguk körül.
Nincsenek őszülő pikkelyeik, nem kopaszodnak, nem ráncosodnak, és nem lassulnak. Néhány apró gyík csak 1-2 évig él, míg például a varánuszok akár megérhetik a harmadik X-et is. Apró jelekből azért következtethetünk, melyiküknek mennyi ideje van még hátra.
Az újszülött csikó kezdetben anyatejjel táplálkozik, ami nem meglepő egy emlősállat esetében. Sőt, kifejezetten elvárás.
Az alábbi összeállításban négy állatvédő szervezet egy-egy gazdikereső védencét mutatjuk be. A szervezetek weboldalain további örökbefogadható kutyusokat találsz!
Könnyen előfordulhat, hogy a nőstény teknős tojást szeretne rakni, csak nem tud hova. Leggyakoribb oka ennek, ha az akváriumban nincs megfelelő tojásrakó hely. A célra legjobban megfelel egy nedves, laza, homok/föld keverékével megtöltött doboz, amibe a teknős letojhat. Ha ez nem sagít úgy javasolt állatorvos felkeresése, aki segít a probléma megoldásában. Fontos megjegyezni azonban, hogy nem csak a tojásvisszatartás okozhat ilyen tüneteket. Néha egyéb betegségek, például szorulás/ bélsárpangás is, hasonló módon jelentkezhetnek.
- a gyümölcsök nem ártanak neki, de egyszerre csak kis mennyiséget adj ezekből - az ürülékevés lehet vitamin - vagy ásványi anyag-hiány miatt is, de lehet rossz szokás is. Ez esetben valószínűleg az első ok a kézenfekvő. - az olcsóbb fajta konzerv eledelekben nincs túl sok tápanyag, javarészt vízből és gyenge minőségű állati melléktermékekből valamint szójából állnak, a vizes kenyérrel együtt sem tartalmazza így a szükséges tápanyagokat kutyád eledele. E mellé mindenképp javasolt vitamin adása, de még jobb lenne, ha gyakrabban adnál jobb minőségű száraz- vagy konzerv eledelt kutyádnak, valamint főtt csirkeaprólékot, rizzsel, ezek sokkal egészségesebbek, mint a konzerv és a vizes kenyér. A prémium kutyaeledelek mellé pedig nem kell vitamint adni, mert tartalmaznak mindent. - a fürdetésről: lehetséges, hogy éppen akkor vedlett a kutyád, amikor samponnal fürdetted, és emiatt jött ki több szőr belőle. Ha a szőrhullás nem túlzott mértékű, akkor nincs probléma. A sampont mindig sok vízzel felhigítva használd, tehát ne töményen öntsd a szőrére!
Tudni kellene a fedeztetés (ill. az ovuláció) pontos időpontját. A hüvelyből ürülő váladék gyakran lehet kóros eredetű, állatorvossal kellene a magzatokat megvizsgáltatni, hogy rendesen fejlődnek-e.
1./ Egyedülmaradási probléma Megoldás: fizikai és szellemi igények kielégítése, interaktív kutyajáték, Bach-virágterápia, egyedülmaradási tréning 2./ A felugrálást valószínűleg a kezdettől fogva nem helyesen kezelte ezért ez egy rossz szokássá rögződött. Megoldás: deszenzibilizáló tréning. 3./ Rangsor és kommunikációs probléma az ember és a kutya között. Megoldás: a gazdi és a kutya közös képzése és oktatása
A 2, a 10, kerületben van szemspecialista állatorvos, illetve az Állatorvosi Egyetemen. X.kerület Dr. Szakmári Katalin 30/952-5770 ; 06-1/260-31-58 Állatorvosi Egyetem, Szentgáli Zsolt : (1) 478-4196 II. kerület: Dr. Szűcs Zsuzsanna http://www.provet.hu