861. Japán táncolóegér
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Vajon az "Apádra ütök" című komédiában Robert de Niro vécéhasználatra idomított, jelekkel kommunikáló perzsa macskája csak utópia? Nem, tényleg léteznek macskák, akik jelszóra ülnek, jönnek, akadálypályákon futnak, bár csak kevesen várják el a szenvtelenül önző cicáktól ezeket a kunsztokat.
Kutyagumi, lócitrom, elhullott állat teteme, szóval legyen az bármi, ami számunkra meglehetősen bűzös dolog, kutyánk szívesen meghempergőzik benne. De miért teszi, mi jó neki ebben? Értetlenül állunk e szokása előtt. Pedig a válasz igen egyszerű: ősi vadászösztöne kényszeríti.
Még ha úgy is érzem, hogy a halak unalmasak, akkor sem mártom tintába őket, csak hogy engem szórakoztassanak. Micsoda mocsokság ez? Befogjuk, tenyésztjük, kereskedünk velük, bezárjuk őket, és újabban feliratozzuk is testüket. Mégpedig tetováló pisztollyal.
A trópusi területeken őshonos édesvízi almacsiga (Ampullariidae) mutatós külsejének és viszonylag nagy méretének köszönhetően egyre több akváriumba kap meghívást...
A teknősöknél a páncél felső szarurétegének "leváltása" teljesen természetes, semmi ok az aggodalomra! Ilyenkor a felső réteg leválik, lepattan, mert egy új páncél nő a helyére, ami a levedlett réteg alatt van.
A vízigényük legnagyobb részét (szinte az egészét) a zöldségek és gyümölcsök elfogyasztásával elégítik ki, így legtöbbször külön vizet már nem is isznak. Ettől függetlenül érdemes egy megfelelő, kis kerámiatálkában friss vizet is kínálni nekik.
Nincs az említett kérdésben egyértelmű és mindenki által elfogadott álláspont. Saját véleményem az, hogy a testnövekedés, a csontozat alakulása szempontjából valóban ajánlatosabb egy ivari ciklust megvárni.
Természetesen lehet, de nem ajánlott! Inkább naponta többször, mint egyszerre sokat!
Az aranyhalak mellé nem szoktak berakni vízinövényeket, mert megeszik, ugyanis mindenevők! Az algákat, különböző algatablettákat nem fogadják el, de a növényeket előszeretettel fogyasztják. A műnövényeket ajánlom figyelmébe.