861. Japán táncolóegér
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Vajon az "Apádra ütök" című komédiában Robert de Niro vécéhasználatra idomított, jelekkel kommunikáló perzsa macskája csak utópia? Nem, tényleg léteznek macskák, akik jelszóra ülnek, jönnek, akadálypályákon futnak, bár csak kevesen várják el a szenvtelenül önző cicáktól ezeket a kunsztokat.
Kutyagumi, lócitrom, elhullott állat teteme, szóval legyen az bármi, ami számunkra meglehetősen bűzös dolog, kutyánk szívesen meghempergőzik benne. De miért teszi, mi jó neki ebben? Értetlenül állunk e szokása előtt. Pedig a válasz igen egyszerű: ősi vadászösztöne kényszeríti.
Még ha úgy is érzem, hogy a halak unalmasak, akkor sem mártom tintába őket, csak hogy engem szórakoztassanak. Micsoda mocsokság ez? Befogjuk, tenyésztjük, kereskedünk velük, bezárjuk őket, és újabban feliratozzuk is testüket. Mégpedig tetováló pisztollyal.
A trópusi területeken őshonos édesvízi almacsiga (Ampullariidae) mutatós külsejének és viszonylag nagy méretének köszönhetően egyre több akváriumba kap meghívást...
Már nincs esélye a hormonális herelehozatalnak. A műtétet kb. 5 éves koráig kell megcsináltatni. A hasüregben lévő here daganatos elváltozást szenvedhet, melynek a valószínűsége a kor előrehaladtával nő.
Ezen a területen normális, hogy ilyen a bőr! Ha esetleg nőne ez a terület, akkor lehet, hogy gombásságról van szó. Ebben az esetben állatorvoshoz kell vinni!
A kiskutyák védőoltásai egytől egyig nagyon veszélyes, fertőző betegségek ellen vannak. Így nem kétséges az, hogy a kiskutyát csak akkor tanácsos közösségbe (utcára, sétáltatóra, akár zárt területen lévő sétáltatóra is) vinni, amikor a védőoltások adta biztonság megvédi őt a fertőzésektől. Azt, hogy mikor lehet levinni a kiskutyát, az oltásokon kívül a helyi járványhelyzet is befolyásolja. Ebből következik az is, hogy minden egyes eset más és más elbírálás alá esik, más és más időintervallumot kell kivárni a kutyával, míg levihetjük egy-egy sétára. Azt tanácsolom ezért, hogy fogadjon szót állatorvosának és várja ki az utolsó védőoltást is és csak utána vigye le sétára! Sok sikert a kiskutya neveléséhez!
Igen, lehetséges. Lehetséges, hogy "átszokik" a kutya a szomszédhoz. Egy kis eb életében ugyanis mindig a "gazdi" a legfontosabb személy. Legtöbbször szinte "istenként" tekint rá. A kutya számára viszont az a személy a gazdi, akivel nap mint nap találkozik és gondoskodik arról, hogy ne éhezzen, ne fázzon, kapjon tőle szeretetet és adhasson is neki szeretetet. Bármennyire is igaz, hogy 7 hónapos koráig gyakran együtt voltak, azóta már sok idő telt el. Így a kis ebnek az Ön szomszédja a gazdija. Biztosan a szomszédja is szereti a kiskutyát. Ha nem így volna, nem venné észre azt, hogy átszokott a szomszédhoz.
A hal valószínűleg gombás megbetegedésben szenved. Ezt egy seb okozhatta (például verekedés). Ami nálam eddig nagyon bevált erre ellenszerként, az a "Sera aqutan" + "Sera Sera ectopur"!