861. Japán táncolóegér
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Vajon az "Apádra ütök" című komédiában Robert de Niro vécéhasználatra idomított, jelekkel kommunikáló perzsa macskája csak utópia? Nem, tényleg léteznek macskák, akik jelszóra ülnek, jönnek, akadálypályákon futnak, bár csak kevesen várják el a szenvtelenül önző cicáktól ezeket a kunsztokat.
Kutyagumi, lócitrom, elhullott állat teteme, szóval legyen az bármi, ami számunkra meglehetősen bűzös dolog, kutyánk szívesen meghempergőzik benne. De miért teszi, mi jó neki ebben? Értetlenül állunk e szokása előtt. Pedig a válasz igen egyszerű: ősi vadászösztöne kényszeríti.
Még ha úgy is érzem, hogy a halak unalmasak, akkor sem mártom tintába őket, csak hogy engem szórakoztassanak. Micsoda mocsokság ez? Befogjuk, tenyésztjük, kereskedünk velük, bezárjuk őket, és újabban feliratozzuk is testüket. Mégpedig tetováló pisztollyal.
A trópusi területeken őshonos édesvízi almacsiga (Ampullariidae) mutatós külsejének és viszonylag nagy méretének köszönhetően egyre több akváriumba kap meghívást...
A legtöbb vitaminos tabletta (többnyire multivitaminok, ami azt jelenti, hogy sokféle vitamin van benne) vény nélkül kapható az állatpatikákban. A legtöbb ízesített és szívesen elfogyasztja a cica. Vannak még pasztás készítmények is, ezek is (ha vitaminkészítmények) többnyire megvásárolhatóak. Neveket, márkákat azért nem mondok, mert rengeteg van, rengeteg árfekvésben és helyenként változik, hogy ezek közül melyiket tartják a patikában.
Mivel Magyarországon minden kétéltű védett állatnak számít, ezért nem javasolnám az ebihalak befogását, sőt, tilos is védett állatokat befogni! Egyébként sem lenne könnyű megfelelő körülményeket teremteni egy kétéltű felneveléséhez, táplálásához...
Igen, valószínű, hogy a vizeletürítési zavar a bagzással jár együtt. Az ivartalanítás ezt meg fogja oldani.
Sajnos a leírtakból nem nagyon lehet semmire sem következtetni, javaslom a vizeletürítést megfigyelni, mert a herélt kandúrok igen gyakori betegsége a húgyhólyaghomok kialakulása, mely nehézvizeléshez, étvágytalansághoz, stb. vezethet. Forduljanak orvoshoz!
Különösebb tennivaló nincs. Valószínűleg magától elmúlik az álvemhesség, ami egyébként nem túl gyakori törpenyulaknál. Mégis, ha nagyon aggódnak, mutassák meg állatorvosnak.