861. Japán táncolóegér
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Vajon az "Apádra ütök" című komédiában Robert de Niro vécéhasználatra idomított, jelekkel kommunikáló perzsa macskája csak utópia? Nem, tényleg léteznek macskák, akik jelszóra ülnek, jönnek, akadálypályákon futnak, bár csak kevesen várják el a szenvtelenül önző cicáktól ezeket a kunsztokat.
Kutyagumi, lócitrom, elhullott állat teteme, szóval legyen az bármi, ami számunkra meglehetősen bűzös dolog, kutyánk szívesen meghempergőzik benne. De miért teszi, mi jó neki ebben? Értetlenül állunk e szokása előtt. Pedig a válasz igen egyszerű: ősi vadászösztöne kényszeríti.
Még ha úgy is érzem, hogy a halak unalmasak, akkor sem mártom tintába őket, csak hogy engem szórakoztassanak. Micsoda mocsokság ez? Befogjuk, tenyésztjük, kereskedünk velük, bezárjuk őket, és újabban feliratozzuk is testüket. Mégpedig tetováló pisztollyal.
A trópusi területeken őshonos édesvízi almacsiga (Ampullariidae) mutatós külsejének és viszonylag nagy méretének köszönhetően egyre több akváriumba kap meghívást...
Sajnos a rövidítés jelen esetben értelmezhetetlenné tette a kérdést. A kálcium-oxalátról tudom, hogy az mi, de a "dihidr." -t nem értem. Így válaszolni sem lehet a kérdésre, Javaslom ismételje meg a kérdést úgyí, hogy leírja, milyen tünetei, panaszai vannak (voltak) a kutyájának, mit kellene megelőzni a jövőben?
Nem hiszem hogy magától (kutyanyál, ön) meggyógyulna. Külföldön is vannak állatorvosok, vigye el oda. Üdv
Kedves Erika! Idős kutyákat évente többször is érdemes megmutatni állatorvosnak, Ön azt írja, hogy kutyusa 2 éve volt utoljóra vizsgálaton. Így még mielőtt én bármit is írhatnénk látatlanban, mindenképpen azt javaslom, hogy mutassa meg kutyáját kezelő állatorvosának. Egyébként ha a kutyus, eszik, iszik, jól van és játékos, akkor egyáltalán nem indokolt az eutanázia. Ők nem olanok mint az emberek, megszokják a hiányosságaikat és nem zavarja ez mindennapjukat.
Az 1 hónapos kiskutya, még nagyon kicsi, akárcsak egy csecsemő, a testi szükségleteire koncentrál: eszik, iszik, alszik, űrit és társaival játszik. 8 hetes korában szokás elválasztani anyjától és akkor lehet elkezdeni játszani is vele.
Sok macskatartó értetlenül áll a "rejtély" előtt: hogyan lehetséges, hogy a gyomrára rendkívül kényes, válogatós, még a legdrágább macskatápok között is turkáló cicus arra vetemedik, hogy füvet, vagy más növényt legeljen a kertben vagy a teraszon? választ a cikkben talál >>