861. Japán táncolóegér
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Vajon az "Apádra ütök" című komédiában Robert de Niro vécéhasználatra idomított, jelekkel kommunikáló perzsa macskája csak utópia? Nem, tényleg léteznek macskák, akik jelszóra ülnek, jönnek, akadálypályákon futnak, bár csak kevesen várják el a szenvtelenül önző cicáktól ezeket a kunsztokat.
Kutyagumi, lócitrom, elhullott állat teteme, szóval legyen az bármi, ami számunkra meglehetősen bűzös dolog, kutyánk szívesen meghempergőzik benne. De miért teszi, mi jó neki ebben? Értetlenül állunk e szokása előtt. Pedig a válasz igen egyszerű: ősi vadászösztöne kényszeríti.
Még ha úgy is érzem, hogy a halak unalmasak, akkor sem mártom tintába őket, csak hogy engem szórakoztassanak. Micsoda mocsokság ez? Befogjuk, tenyésztjük, kereskedünk velük, bezárjuk őket, és újabban feliratozzuk is testüket. Mégpedig tetováló pisztollyal.
A trópusi területeken őshonos édesvízi almacsiga (Ampullariidae) mutatós külsejének és viszonylag nagy méretének köszönhetően egyre több akváriumba kap meghívást...
Üdvözlöm, A gekkóknál előfordul a tojásvisszatartás, elviekben ezeket a "ben tragadt" tojásokat műtéti úton el lehet távolítani, amennyiben az állat még nincs teljesen legyengülve, és képes túlélni az altatást és a műtéti procedúrát... mivel ez az állapot fájdalommal, szenvedéssel jár érdemes felkeresni minél előbb egy hüllőkkel foglalkozó állatorvost ... Üdv-Éva
Kedves Gazdi! Vigye el kutyáját állatorvoshoz! Az étvágytalanság a betegség első tünete...
A leírtak alapján lehet hőtolulás - ilyenkor a belső hőmérséklet akár 2-3 celzius fokkal is melegebb lehet - vagy valamilyen szívelégtelenség miatt létrejött keringési elégtelenség.A belső hőmérséklet mérhető,a szív vizsgálatát bízza inkább szakemberre.
A kaparás a nyuszik természetes viselkedése, hisz az üregi nyúltól származnak. Ők üreget ásnak.:) Ez a szokás megmaradt náluk is.:) Sokszor lehet oka az unalom is. Dobd fel a ketrecét játékokkal, engedd ki többször. Így, ha jobban le lesz kötve az energiája, akkor le fog mondani erről a szokásról, persze nem végleg, de csökkenni fog...:)
Nem gondolt még rá, hogy meg kéne mutatni állatorvosnak?