861. Japán táncolóegér
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Vajon az "Apádra ütök" című komédiában Robert de Niro vécéhasználatra idomított, jelekkel kommunikáló perzsa macskája csak utópia? Nem, tényleg léteznek macskák, akik jelszóra ülnek, jönnek, akadálypályákon futnak, bár csak kevesen várják el a szenvtelenül önző cicáktól ezeket a kunsztokat.
Kutyagumi, lócitrom, elhullott állat teteme, szóval legyen az bármi, ami számunkra meglehetősen bűzös dolog, kutyánk szívesen meghempergőzik benne. De miért teszi, mi jó neki ebben? Értetlenül állunk e szokása előtt. Pedig a válasz igen egyszerű: ősi vadászösztöne kényszeríti.
Még ha úgy is érzem, hogy a halak unalmasak, akkor sem mártom tintába őket, csak hogy engem szórakoztassanak. Micsoda mocsokság ez? Befogjuk, tenyésztjük, kereskedünk velük, bezárjuk őket, és újabban feliratozzuk is testüket. Mégpedig tetováló pisztollyal.
A trópusi területeken őshonos édesvízi almacsiga (Ampullariidae) mutatós külsejének és viszonylag nagy méretének köszönhetően egyre több akváriumba kap meghívást...
Kedves Tamás. menjünk akkor sorban: A vitorláshal akváriumának vize mindig kristálytiszta, oxigéndús, enyhén savanyú és 24 ºC-os legyen. Érzékeny a szennyezett vízre (nitritek), amelytől az úszói megtöredezhetnek. Az akváriumba tiszta, mosott homokot tegyünk, melybe telepítsünk hosszúkás növényeket (pl. lándzsás vízipáfrányt, amazonasi kardfüvet). A vitrorláshalról bővebben >> Vízminőség beállítása >>Akvárium vízparamétereinek beállítása >> Mi a vízcsere helyes mértéke?Sok mindentől függ: a halak számától, szűrés mértékétől, növények számától, mivel etetünk. A nálam bevált módszer átlagos telepítettségű, megfelelő szűrésű akvárium esetén 50 liter alatt heti 30%, 50 liter fölött 2 hetente 30%. Nagy anyagcseréjű (pl. nagytestű dél-amerikai sügerek, kelet-afrikai sügerek) esetén 40%-os vízcsere se túlzás. Gyógyszeres kezelés után általában 30%-ot (vegyük figyelembe a gyógyszer leírásban ajánlott értéket, mely lehet ettől eltérő) vagy vészhelyzetben (több napos áramszünet vagy szűrőleállás esetén) 50%-ot cseréljünk. 50% fölötti vízcsere nem ajánlott, mert a biológiai stabilitást veszélyezteti. Rendkívüli esetben (erős infuzóriásodás) elképzelhető 90%-os vízcsere, azonban ennek elvégzéséhez kérjünk tapasztaltabb akvaristától segítséget. Szakszerűtlen kivitelezése esetén rámehet a teljes halállományunk. Vízcseréről bővebben >> Az eleségről: Az élő mindig jobb. mint a száraz, de vigyázni kell, hogy megfelelően magtisztítsuk, mielőtt odaadjuk!! Élő vagy száraz haleleséget >>Tubifex haleleség >>
Ha szobacica, akkor kaparófára van szüksége. Egyébként a körömrágás természetes a cicánál, így tisztogatja.
Ha ez tényleg mechanikai sérülés, karcolás vagy harapás, akkor sajnos utána megjelenhetnek bakteriális fertőzések. Ezekre az antibiotikumos kezelés jó hatással van, azonban az eredményes gyógyulás érdekében meg kell szüntetnünk a kiváltó okot is (agresszív halfaj, éles dekoráció). Azt ajánljuk, hogy a sera costapur állandóan legyen készleten az esetleges hétvégi betegségkitörés azonnali kezelése érdekében.
Kedves gazdi! A leírása alapján valóban fokális rohamokat látott kutyusán. A kutya kivizsgálásával és gyógyításával kapcsolatosan: pontos kórelőzményi adatfelvétel és kivizsgálás szükséges. Egyéb információk érdekében, bármikor hívhatja az ügyeleti számunkat: 0620-9-943157 Üdvözlettel: dr Kiss Gabriella www.kutyaepilepszia.hu
Kedves Gazdi! A levele alapján adott esetben, nem lehet egyértelműen eldönteni, hogy epilepsziás, pszichiátriai vagy éppen belgyógyászati tünetekről van szó. Mivel 22 éve foglalkozom epilepsziás kutyák kivizsgálásával és gyógyításával, ennek a kérdéskörnek az eldöntése csak a pontos kórelőzményi adatfelvétel és a kivizsgálási eredmények birtokában lehetséges. Egyéb információk érdekében, bármikor hívhatja az ügyeleti számunkat: 0620-9-943157.Üdvözlettel: dr Kiss Gabriella www.kutyaepilepszia.hu Ui: Önkényesen ne adjon a kutyának fájdalomcsillapítót, ami nekünk orvosság, sokszor nekik méreg!! http://www.haziallat.hu/kutya/betegseg-gyogyitas/human-gyogyszerek-karos-hatasai-allatokra/2148/