861. Japán táncolóegér
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Vajon az "Apádra ütök" című komédiában Robert de Niro vécéhasználatra idomított, jelekkel kommunikáló perzsa macskája csak utópia? Nem, tényleg léteznek macskák, akik jelszóra ülnek, jönnek, akadálypályákon futnak, bár csak kevesen várják el a szenvtelenül önző cicáktól ezeket a kunsztokat.
Kutyagumi, lócitrom, elhullott állat teteme, szóval legyen az bármi, ami számunkra meglehetősen bűzös dolog, kutyánk szívesen meghempergőzik benne. De miért teszi, mi jó neki ebben? Értetlenül állunk e szokása előtt. Pedig a válasz igen egyszerű: ősi vadászösztöne kényszeríti.
Még ha úgy is érzem, hogy a halak unalmasak, akkor sem mártom tintába őket, csak hogy engem szórakoztassanak. Micsoda mocsokság ez? Befogjuk, tenyésztjük, kereskedünk velük, bezárjuk őket, és újabban feliratozzuk is testüket. Mégpedig tetováló pisztollyal.
A trópusi területeken őshonos édesvízi almacsiga (Ampullariidae) mutatós külsejének és viszonylag nagy méretének köszönhetően egyre több akváriumba kap meghívást...
A tengerimalacok nem azok a típusú állatok, amelyek pórázon sétáltathatók, de erre nincs is szükség, hisz ez csakis a gazdi szórakozását szolgálná és nem növelné az állatok komfortérzését, sőt inkább stresszt okozna nekik. Azt javaslom, hogy tegyék ki őket szabadon a lakásban és majd sétálnak, amerre jól esik nekik és annyit, amennyit szeretnének.
Az aranyhalak szeretik lelegelni az akváriumukban lévő vízinövényeket, ezért érdemes műnövényeket telepíteni!
A darakór az egyik legveszélyesebb betegség a halaknál, akár három nap alatt végez velük. Érdemes a Sera cég gyógyszereivel megakadályozni ezt a fertőző, végzetes betegséget!
Azt javasolnám, ha megint előfordul a jelenség, mutassa meg egy állatorvosnak. Ebben az esetben biztosan meg fogja tudni mondani, miről is lehet szó, és hogy tényleg "van-e ilyen" :). Esetleg egy jól sikerült fénykép elküldése is segíthet a megoldásban.
A fül mögötti szőrtelen terület általában normálisan is látható tengerimalacoknál. Bizonyos fokú szőrhullás is normális, ha ez túlzott mértékű és esetleg vakarózással, apró sebekkel is jár, akkor valamiféle bőrbetegségről van szó (baktériumos, gombás, parazitás, vitaminhiány). Ebben az esetben mindenképpen állatorvoshoz kellene vinni őt, mert komplex kezelést igényelhet a dolog (injekciók, fürösztés, stb.).