861. Japán táncolóegér
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Vajon az "Apádra ütök" című komédiában Robert de Niro vécéhasználatra idomított, jelekkel kommunikáló perzsa macskája csak utópia? Nem, tényleg léteznek macskák, akik jelszóra ülnek, jönnek, akadálypályákon futnak, bár csak kevesen várják el a szenvtelenül önző cicáktól ezeket a kunsztokat.
Kutyagumi, lócitrom, elhullott állat teteme, szóval legyen az bármi, ami számunkra meglehetősen bűzös dolog, kutyánk szívesen meghempergőzik benne. De miért teszi, mi jó neki ebben? Értetlenül állunk e szokása előtt. Pedig a válasz igen egyszerű: ősi vadászösztöne kényszeríti.
Még ha úgy is érzem, hogy a halak unalmasak, akkor sem mártom tintába őket, csak hogy engem szórakoztassanak. Micsoda mocsokság ez? Befogjuk, tenyésztjük, kereskedünk velük, bezárjuk őket, és újabban feliratozzuk is testüket. Mégpedig tetováló pisztollyal.
A trópusi területeken őshonos édesvízi almacsiga (Ampullariidae) mutatós külsejének és viszonylag nagy méretének köszönhetően egyre több akváriumba kap meghívást...
A hirtelen tápváltáskor felborulhat az állat bélflórája és ilyenkor nem biztos, hogy az eredeti tápra visszatérve rendeződik a helyzet. Tápváltást mindig csak fokozatosan! Mindenképp vigyék a kutyust állatorvoshoz, hogy megvizsgálja, nehogy más fertőző betegsége legyen, ami szintén hasmenést okozhat. Itt kaphatnak a bélflóra stabilizálására szolgáló készítményeket is.
Első olvasatra szívprobléma jutott eszembe. Ez gyakori kis testű és idősödő kutyákban és ilyenkor tartós gyógyszerszedésre van szükség. Persze más probléma is lehet a háttérben, ezért mindenképpen elvinném állatorvoshoz a kutyust.
Az, hogy mennyire tolerálják majd egymást, egyedi kérdés. Mint az embereknél. Viszont a macskák (és általában az állatok) sokkal jobban és hamarabb elfogadják és megszeretik egymást. Főleg 2 ivartalanított macskánál nem hiszem, hogy bármi probléma lenne az összeszokással. Ráadásul a Maine Coon cicák nyugodt, kiegyensúlyozott természetűek. A kijárást is meg lehet oldani, de ilyenkor a benti cicát is mindenképpen rendszeresen oltatni kell!
Ha begyulladt egy kutya bűzmirigye, az abból felszabaduló és szervezetbe kerülő anyagok okozhatnak viszketegséget, lábujjnyalogatást is. Hasonló tünetei vannak általában a kutyák allergiás betegségeinek is. Ha a tabletta szedése ellenére is megvannak a tünetek, akkor vissza kellene menni az orvosukhoz, mert lehet, hogy változtatni kell a tabletta adagolásán, esetleg más kezelési módra van szükség és a bűzmirigy kinyomására és vizsgálatára is sor kerülhet.
Mennyi idős korában és honnan került Önökhöz a cica? Lehet, hogy túl korán (8 hetes kora előtt) választották el és ezért szopja és dagasztja pl. a szőnyeget. E viselkedészavar feloldására viselkedészavarok megoldásával is foglalkozó homeopata állatorvosra lesz szükségük. A cicák maguk szeretnek kezdeményezni, ne erőltessék az ölbe vételt.