861. Japán táncolóegér
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Vajon az "Apádra ütök" című komédiában Robert de Niro vécéhasználatra idomított, jelekkel kommunikáló perzsa macskája csak utópia? Nem, tényleg léteznek macskák, akik jelszóra ülnek, jönnek, akadálypályákon futnak, bár csak kevesen várják el a szenvtelenül önző cicáktól ezeket a kunsztokat.
Kutyagumi, lócitrom, elhullott állat teteme, szóval legyen az bármi, ami számunkra meglehetősen bűzös dolog, kutyánk szívesen meghempergőzik benne. De miért teszi, mi jó neki ebben? Értetlenül állunk e szokása előtt. Pedig a válasz igen egyszerű: ősi vadászösztöne kényszeríti.
Még ha úgy is érzem, hogy a halak unalmasak, akkor sem mártom tintába őket, csak hogy engem szórakoztassanak. Micsoda mocsokság ez? Befogjuk, tenyésztjük, kereskedünk velük, bezárjuk őket, és újabban feliratozzuk is testüket. Mégpedig tetováló pisztollyal.
A trópusi területeken őshonos édesvízi almacsiga (Ampullariidae) mutatós külsejének és viszonylag nagy méretének köszönhetően egyre több akváriumba kap meghívást...
Valószínűleg tumor. Mutassa meg egy állatorvosnak!
Kedves Gazdi! Bízzon a kezelő orvosába, meg fogja oldani a problémát. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Éva! Talán jó lenne elvinni egy andrológus szakállatorvoshoz a kutyust. Valószínűleg előbbre jutna az ügy. Az Egyetemen a Szülészeti Tanszéken érdemes érdeklődni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Bár a szakirodalmi leírásokban leginkább fehérnek, elefántcsont színűnek, vagy barnának van a tojó ivarú hullámospapagájok viaszbőr színe meghatározva, annak színe igen gyakran zöld, türkízkék, az orrnyílás körüli fehér, vagy kávébarna elszíneződéssel. Ez részben a madár tollazatának színezetétől, illetve a madár korától is függ, de teljesen természetes jelenség.
Nem javaslok ilyenféle házi praktikákat. Alapvető lenne egy féreghajtás széles spektrumú féreghajtóval. Legalább azt vegyen nekik az állatorvosnál. De lehet, hogy hosszabb kezelésre lenne szükségük, mert ha összefertőzték a környezetüket valamilyen egysejtű parazitával, állandó visszaesők lesznek.