861. Japán táncolóegér
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Vajon az "Apádra ütök" című komédiában Robert de Niro vécéhasználatra idomított, jelekkel kommunikáló perzsa macskája csak utópia? Nem, tényleg léteznek macskák, akik jelszóra ülnek, jönnek, akadálypályákon futnak, bár csak kevesen várják el a szenvtelenül önző cicáktól ezeket a kunsztokat.
Kutyagumi, lócitrom, elhullott állat teteme, szóval legyen az bármi, ami számunkra meglehetősen bűzös dolog, kutyánk szívesen meghempergőzik benne. De miért teszi, mi jó neki ebben? Értetlenül állunk e szokása előtt. Pedig a válasz igen egyszerű: ősi vadászösztöne kényszeríti.
Még ha úgy is érzem, hogy a halak unalmasak, akkor sem mártom tintába őket, csak hogy engem szórakoztassanak. Micsoda mocsokság ez? Befogjuk, tenyésztjük, kereskedünk velük, bezárjuk őket, és újabban feliratozzuk is testüket. Mégpedig tetováló pisztollyal.
A trópusi területeken őshonos édesvízi almacsiga (Ampullariidae) mutatós külsejének és viszonylag nagy méretének köszönhetően egyre több akváriumba kap meghívást...
A tanítást, a szocializációt, az első pillanattól el lehet kezdeni, amint megszokja az új jövevény a helyét. A csipkedés oka több féle is lehet. Talán igyekszik a családi hierarchiában elfoglalt helyét minél magasabban biztosítani, de valószínűbb, hogy mint egy gyerek, próbálgatja tud-e fájdalmat okozni, illetve kontroll nélkül nem érzi a határokat. Muszáj rászólni, gátolni, hogy csíphessen. A szelídítéshez sok tanácsot kaphat a "haziallat.hu" és a "papagajidomitas.hu" weboldal cikkei közt, illetve utóbbi oldal szerkesztőjét, Bíró Bálintot személyesen is érdemes megkérdezni egyedi esetekben. A sándor papagáj félék meglehetősen hangosak, néhány kisebb fajok, mint a szakállas papagáj, vagy a szilvafejű papagáj marad az átlagembereknél az elviselhetőség határa alatt. A beszélő madár, illetve akivel sokat foglalkoznak, leköti, szórakoztatja magát általában kevésbé hangos, mint a hiánytünetes.
Kedves Gazdi! A kutyusnak valószínűleg ún. discospondilitise vagy szteroid responsive- myelitise van. Ez további neurológiai kivizsgálást igényel. Kérem vigye el specialistához. Üdvözlettel Szaniszló Ferenc
Megfázhatott, ha nehezen veszi a levegőt sürgősen vigye állatorvoshoz.
Ha nem vizsgáltatja meg a cicát állatorvossal, akkor soha nem fog kiderülni, hogy van-e egyáltalán sérülése, és ha igen, akkor az mennyire súlyos. Ha ezt nem teszi meg, akkor majd magától kiderül pár nap alatt, hogy hogy működik a cica, van-e valami probléma, gond, hiba vagy olyasmi, ami nem tetszik a viselkedésében.
Kedves Gazdi! Ha nem telt el több, mint néhány óra a tabletta megevésétől számítva az észlelésig, akkor a hánytatás a legcélravezetőbb, amihez mindenképpen kérjen állatorvosi segítséget. Ha már a hánytatás nem kivitelezhető, mert hosszabb idő telt el a tabletta megevésétől, akkor felboríthatja a kutyus hormonháztartását. Ugye, az sem mindegy, hogy kan vagy szuka kutyáról van-e szó, - ez a kérdéséből nem derül ki. Minden esetre van egy homeopátiás szer, melynek adagolásával jó esetben semlegesíthető a bevitt hormon hatása. Ez a BRYONIA D6, amit naponta 3x kell adni a kutyusnak egy héten át. Ha a kezeléssel kapcsolatban további kérdései lennének, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.