861. Japán táncolóegér
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Vajon az "Apádra ütök" című komédiában Robert de Niro vécéhasználatra idomított, jelekkel kommunikáló perzsa macskája csak utópia? Nem, tényleg léteznek macskák, akik jelszóra ülnek, jönnek, akadálypályákon futnak, bár csak kevesen várják el a szenvtelenül önző cicáktól ezeket a kunsztokat.
Kutyagumi, lócitrom, elhullott állat teteme, szóval legyen az bármi, ami számunkra meglehetősen bűzös dolog, kutyánk szívesen meghempergőzik benne. De miért teszi, mi jó neki ebben? Értetlenül állunk e szokása előtt. Pedig a válasz igen egyszerű: ősi vadászösztöne kényszeríti.
Még ha úgy is érzem, hogy a halak unalmasak, akkor sem mártom tintába őket, csak hogy engem szórakoztassanak. Micsoda mocsokság ez? Befogjuk, tenyésztjük, kereskedünk velük, bezárjuk őket, és újabban feliratozzuk is testüket. Mégpedig tetováló pisztollyal.
A trópusi területeken őshonos édesvízi almacsiga (Ampullariidae) mutatós külsejének és viszonylag nagy méretének köszönhetően egyre több akváriumba kap meghívást...
A képeken látható illetve leírt "mélyedés" így nem mond semmit, abből nem lehet következtetni arra, hogy bármi gond lenne, vagy lett volna.
Kedves Gazdi! A cica minden bizonnyal ösztöneitől vezérelve döntött így: valószínűleg már nem élt a kiscica, mikor az anya megette, vagy legalábbis beteg volt és életképtelennek tartotta. Viselkedés zavar is lehet az eset hátterében, de az okát nehéz kideríteni. Amennyiben hozzájuk fért, akkor egy kandúr, vagy más állat is tehette.
Kedves Gazdi! Ebben a cikkünkben a szoptató kutya táplálásáról is írtunk: Hogyan tápláljuk a vemhes kutyánkat?
Ritkán, de előfordul, hogy a kutyus/cicus allergiás a vakcina/vakcinák többségére, pontosabban annak egy komponensére. Ilyenkor - mint azt ahogy Önök is tették - keresni kell egy hasonló készítményt, más gyártótól. Ha mindegyik oltásra allergiás reakció alakul ki (ami nagyonnagyon ritka), akkor sajnos nincs mit tenni, az állat nem vakcinázható...
Kedves Gazdi! A kiscicáknál nem szabad a nagykorú macskáknál alkalmazott bolhásodás elleni szereket alkalmazni. Frontline Spray-vel azonban már 2 napos kortól biztonsággal lehet kezelni őket. A Frontline hatóanyaga (fipronil) 4 órán belül hatni kezd. Adagolás: A fipronil hatóanyag általános adagja 7,5 mg/ttkg (ami megfelel kb. 10 pumpálás/ttkg-nak a 100 ml-es flakonból!). Tehát egy 7 napos kiscicának egyszerre összesen két pumpálást javaslok, egyet a hasi oldalon, egyet a háti oldalon a következők szerint: A flakont a testfelülettől kb. 5 cm távolságra tartva, a természetes szőrnövekedés ellenében permetezzünk, figyelve arra, hogy a termék a bőrfelületig hatoljon. Az állatot letörlés nélkül hagyjuk megszáradni. A kezelés előtt és után 2 napig kerüljük a samponos fürdetést. Nagyon fontos tudnunk, hogy a bolha nem minden idejét tölti a gazdaállaton. Vért szívni járnak rá, de idejük nagyobb részét házi kedvencünk környezetében élik, mint például az alomban, szőnyegben, padlórepedésben. Így egy sikeres bolhairtás után fontos a környezetük bolhamentesítése is, különben rövid időn belül újra bolhás lesz kedvencünk. Környezetüket és fekvőhelyüket kezelhetjük a Biokill spray-vel. Ezt a készítményt ne permetezzük közvetlenül az állat testére! Bolhásság esetén 4 hetenként, kullancs és rühesség esetén 7-10 naponként ismételjük meg a felületek kezelését. Sikeres bolhátlanítást kívánok! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.