861. Japán táncolóegér
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Vajon az "Apádra ütök" című komédiában Robert de Niro vécéhasználatra idomított, jelekkel kommunikáló perzsa macskája csak utópia? Nem, tényleg léteznek macskák, akik jelszóra ülnek, jönnek, akadálypályákon futnak, bár csak kevesen várják el a szenvtelenül önző cicáktól ezeket a kunsztokat.
Kutyagumi, lócitrom, elhullott állat teteme, szóval legyen az bármi, ami számunkra meglehetősen bűzös dolog, kutyánk szívesen meghempergőzik benne. De miért teszi, mi jó neki ebben? Értetlenül állunk e szokása előtt. Pedig a válasz igen egyszerű: ősi vadászösztöne kényszeríti.
Még ha úgy is érzem, hogy a halak unalmasak, akkor sem mártom tintába őket, csak hogy engem szórakoztassanak. Micsoda mocsokság ez? Befogjuk, tenyésztjük, kereskedünk velük, bezárjuk őket, és újabban feliratozzuk is testüket. Mégpedig tetováló pisztollyal.
A trópusi területeken őshonos édesvízi almacsiga (Ampullariidae) mutatós külsejének és viszonylag nagy méretének köszönhetően egyre több akváriumba kap meghívást...
A fotó alapján nehéz megítélni (tehát elsősorban azt javasolnám, mutassák meg állatorvos kollégának), de szerintem az egy tumoros folyamat (bár így messziről még kullancsnak is tűnhet...).
A csókák közt ivari dimorfizmus nem jelentős, a nemek közt némi méretbeli különbség van. Az ilyen madarak ivari beazonosítását különféle DNS vizsgálati módszerek segítik. Magyarországon a csóka (Corvus monedula) eszmei értéke 50.000Ft, mentését, rehabilitációját szakmai szervezetek, állatkórházak végzik. Megjegyzendő- magánszemély általi tartása természetkárosításnak számít. A hazai madárfajok közül a dúvadnak minősülő szarka, szajkó és dolmányos varjú tartása lehetséges, az idevonatkozó előírások betartásával.
Állatpatikában kapható többféle készítmény, ami ivóvízbe, eleségbe keverhető és enzimatikusan gátolja a plakképződést a fogakon. Érdemes lenne kipróbálni őket.
Ha nem használja a lábát és fájdalmat jelez, akkor mindenképpen vigye el állatorvoshoz. Szükség lenne röntgen- és ultrahangos vizsgálatra (legalább...).
A madár színe sárgaarcú, fahéjszárnyú égszínkék opalin. Azaz egy igen összetett színezetű mutáció. A színhez kötődően nem fehér, vagy barna a viaszbőr, mint a legtöbb tojónál, hanem kékes, ami később többé kevésbé kávébarnába fog váltani. Vagyis a madár, a viaszbőr színe, valamint a fej és csőrforma alapján tojónak tűnik.