861. Japán táncolóegér
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Vajon az "Apádra ütök" című komédiában Robert de Niro vécéhasználatra idomított, jelekkel kommunikáló perzsa macskája csak utópia? Nem, tényleg léteznek macskák, akik jelszóra ülnek, jönnek, akadálypályákon futnak, bár csak kevesen várják el a szenvtelenül önző cicáktól ezeket a kunsztokat.
Kutyagumi, lócitrom, elhullott állat teteme, szóval legyen az bármi, ami számunkra meglehetősen bűzös dolog, kutyánk szívesen meghempergőzik benne. De miért teszi, mi jó neki ebben? Értetlenül állunk e szokása előtt. Pedig a válasz igen egyszerű: ősi vadászösztöne kényszeríti.
Még ha úgy is érzem, hogy a halak unalmasak, akkor sem mártom tintába őket, csak hogy engem szórakoztassanak. Micsoda mocsokság ez? Befogjuk, tenyésztjük, kereskedünk velük, bezárjuk őket, és újabban feliratozzuk is testüket. Mégpedig tetováló pisztollyal.
A trópusi területeken őshonos édesvízi almacsiga (Ampullariidae) mutatós külsejének és viszonylag nagy méretének köszönhetően egyre több akváriumba kap meghívást...
A színtől függetlenül egy fajba tartoznak a csincsillái és így közös erővel termékeny utódokat produkálhatnak.
A keverék kölyköknél nagyon nehéz előre meghatározni azt, hogy mekkorára nőnek és milyen kutyák lesznek, mivel a genetikai adottságaikat senki nem ismeri. Egy almon belül is lehetnek többféle kiskutyák, például a tacskó méretűtől akár a német juhász méretűig. A nagyobb testű kutyák általában 1 éves korukig nőnek, a kisebbek hamarabb - kb. 8 hónapos korukra - befejezik a növekedést. Az étvágyukat sem lehet meghatározni így távolból. Az etetésükkel kapcsolatos teendőket érzéssel állítja be a gazdi.
Igen, leggyakrabban babesiosist és Lyme-kórt. Mivel komoly betegségekről van szó, vigyék a kutyust mihamarabb állatdokihoz! Ha beleszakadt a kullancs feje, az önmagában nem okoz különösebb gondot, maximum begyullad körülötte és egy idő után kilökődik.
Nem egészen értem a kérdést. Miért nem kérdezték meg a dokit, aki oltotta, ha nem volt egyértelmű valami? Amúgy általában (!!) négy alapoltás van (Parvo, szopornyica, májgyulladás, leptosporózis, stb.) és az ötödik a veszettség elleni. Szerintem csak valamit félreérthettek.
Álvemhes vagy rossz szokás? Lány kutya? Mennyi idős? Iskolába jártak vele? Régen miket, mikkel játszott? Ha ez fokozódó agresszió jele, akkor annak hátterében sokféle probléma, betegség lehet. Szóval nem tudok jobbat válaszolni, mint irány az állatorvos a kutyával együtt!