861. Japán táncolóegér
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Vajon az "Apádra ütök" című komédiában Robert de Niro vécéhasználatra idomított, jelekkel kommunikáló perzsa macskája csak utópia? Nem, tényleg léteznek macskák, akik jelszóra ülnek, jönnek, akadálypályákon futnak, bár csak kevesen várják el a szenvtelenül önző cicáktól ezeket a kunsztokat.
Kutyagumi, lócitrom, elhullott állat teteme, szóval legyen az bármi, ami számunkra meglehetősen bűzös dolog, kutyánk szívesen meghempergőzik benne. De miért teszi, mi jó neki ebben? Értetlenül állunk e szokása előtt. Pedig a válasz igen egyszerű: ősi vadászösztöne kényszeríti.
Még ha úgy is érzem, hogy a halak unalmasak, akkor sem mártom tintába őket, csak hogy engem szórakoztassanak. Micsoda mocsokság ez? Befogjuk, tenyésztjük, kereskedünk velük, bezárjuk őket, és újabban feliratozzuk is testüket. Mégpedig tetováló pisztollyal.
A trópusi területeken őshonos édesvízi almacsiga (Ampullariidae) mutatós külsejének és viszonylag nagy méretének köszönhetően egyre több akváriumba kap meghívást...
Ha a madarának túlnőtt a körme és a csőre, akkor azok biztonságos visszavágását bízza egy állatorvosra! Ha Ön ugyanis túlzottan visszavágja, akkor a sérülés a madár elpusztulásához is vezethet (könnyen elvérezhetnek a papagájok). Csőrkoptatónak a fenyőtobozt és a kalitkára felerősített fadarabkákat ajánlanám!
A jelenleg forgalomban lévő myxomatosis vakcinák sajnos nem elölt, csak gyengített vírust tartalmaznak, ezért előfordulhatnak oltási reakciók azokon az állatokon, amelyek immunrendszere valamiért meggyengült. Így a gyengített vírus is a myxomatosis tüneteit okozza (csomók a bőrben, pörkök a fülön). Ezek a tünetek általában néhány napon belül elmúlnak. Esetlegesen az is elképzelhető, hogy a nyuszi az oltás előtt fertőződött myxomatosissal, és az oltást a lappangási időben (a fertőződés és a betegség kitörése közti időben) kapta. Ilyenkor a megbetegedés az oltástól független, és sajnos nem is véd ellene a vakcina.
Azt sajnos nem tudom megjósolni, hogy hány kutyus lehet. Ezt talán ultrahang alapján lehet saccolni, de ahhoz már késő. A szukák ellés körüli ellátása és elletése elég széleskörű téma, a neten rengeteg cikket lehet ezzel kapcsolatban találni. A kiskutyáknak minél jobb gazdikat kell keresni és folyamatos kapcsolatot tartani az új gazdikkal, hogy minden rendben van-e.
Ha nincs hasmenése a tejtől, akkor ihatja, ha szereti. A joghurttal nem szokott gond lenni, sőt direkt jót tesz a bélflórájának. A ledarálás mehet, a gond ezzel csak az, hogy túl sok munkát jelent a gazdinak és a szilárd táp mechanikai fogkő-eltávolító szerepével sem lehet így számolni.
Az Advantix szerintem jó lesz! Nagyon ritkán okoz helyi viszketést, vakarózást. Ha ez mégis megtörténne, el kell vinni állatorvoshoz.