861. Japán táncolóegér
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Vajon az "Apádra ütök" című komédiában Robert de Niro vécéhasználatra idomított, jelekkel kommunikáló perzsa macskája csak utópia? Nem, tényleg léteznek macskák, akik jelszóra ülnek, jönnek, akadálypályákon futnak, bár csak kevesen várják el a szenvtelenül önző cicáktól ezeket a kunsztokat.
Kutyagumi, lócitrom, elhullott állat teteme, szóval legyen az bármi, ami számunkra meglehetősen bűzös dolog, kutyánk szívesen meghempergőzik benne. De miért teszi, mi jó neki ebben? Értetlenül állunk e szokása előtt. Pedig a válasz igen egyszerű: ősi vadászösztöne kényszeríti.
Még ha úgy is érzem, hogy a halak unalmasak, akkor sem mártom tintába őket, csak hogy engem szórakoztassanak. Micsoda mocsokság ez? Befogjuk, tenyésztjük, kereskedünk velük, bezárjuk őket, és újabban feliratozzuk is testüket. Mégpedig tetováló pisztollyal.
A trópusi területeken őshonos édesvízi almacsiga (Ampullariidae) mutatós külsejének és viszonylag nagy méretének köszönhetően egyre több akváriumba kap meghívást...
Ez a vírus nyulakra nem veszélyes és embertől sem kaphatja el.
Ezt így látatlanban nem tudjuk megmondani, mutasd meg egy állatorvosnak!
A kérdésre sajnos csak kérdéssel lehet válaszolni: Milyen teknős? Mekkora? Milyen körülmények közt van tartva?
Általában minden gond nélkül tartható más ékszerteknőssel együtt. Fontos szempont, hogy lehetőleg azonos méretű állatok lakjanak egy akváriumban. Etetés során javasolt külön tenni őket, így felügyelhető az egyedi táplálékfogyasztásuk. Rendszeresen ellenőrizni kell a teknősöket, ha verekedést tapasztal, úgy mindenképp az állatok elkülönítése javasolt.
Ezek alapján elképzelhető, hogy valamilyen légzőszervi fertőzésben szenved az állat. Amennyiben az étvágya is csökkenne vagy egyéb tüneteket (pl. hasmenés) tapasztal az az állapot rosszabbodását jelenti. Mindenképpen gyógyszeres kezelésre van szükség, állatorvossal való konzultációt javaslok.