861. Japán táncolóegér
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Vajon az "Apádra ütök" című komédiában Robert de Niro vécéhasználatra idomított, jelekkel kommunikáló perzsa macskája csak utópia? Nem, tényleg léteznek macskák, akik jelszóra ülnek, jönnek, akadálypályákon futnak, bár csak kevesen várják el a szenvtelenül önző cicáktól ezeket a kunsztokat.
Kutyagumi, lócitrom, elhullott állat teteme, szóval legyen az bármi, ami számunkra meglehetősen bűzös dolog, kutyánk szívesen meghempergőzik benne. De miért teszi, mi jó neki ebben? Értetlenül állunk e szokása előtt. Pedig a válasz igen egyszerű: ősi vadászösztöne kényszeríti.
Még ha úgy is érzem, hogy a halak unalmasak, akkor sem mártom tintába őket, csak hogy engem szórakoztassanak. Micsoda mocsokság ez? Befogjuk, tenyésztjük, kereskedünk velük, bezárjuk őket, és újabban feliratozzuk is testüket. Mégpedig tetováló pisztollyal.
A trópusi területeken őshonos édesvízi almacsiga (Ampullariidae) mutatós külsejének és viszonylag nagy méretének köszönhetően egyre több akváriumba kap meghívást...
A törpehörcsögök valóban szinte egyáltalán nem isznak vizet, a folyadékot lédús, friss, vegyszermentes zöldfélékkel tudjuk számukra biztosítani. De nyáron, nagy melegben, vagy ha egy-két napig nem tudjuk őket ellátni friss zöldséggel, önitatót is használhatunk. Az itatóedény tisztaságára azonban fokozottan ügyeljünk és azt jó minőségű, de mindenképpen "buborékmentes" ásványvízzel töltsük fel. A törpehörcsögöknek is szükségük van megfelelő mennyiségű mozgásra és szórakozásra. Nem tartom valószínűnek, hogy kis kedvence halálát a túlzásba vitt mozgás okozta volna.
Ha továbbra is ilyen változatos életet biztosítanak "kis tigrisük" számára és szinte családtagként kezelik, nem valószínű, hogy rombolni, unatkozni vagy szomorkodni fog. A felnevelése során ügyeljenek a következetességre. Fontolják meg az ivartalanítását, amit már az ivarérettség elérése előtt javasolok elvégeztetni.
Feltételezem, hogy a túl korán választották el az anyjától, így nem volt módja elsajátítani a "cicabeszédet." Szerencsére, mint ahogy azt helyesen megfigyelte, testbeszéddel is ki tudja fejezni magát, tehát pl. ha éhes, odaül a tálja elé és magukra néz. (Nagyon helyes lehet...) Tanácsom, hogy beszéljenek sokat hozzá. Nem azért, hogy emberi beszédre tanítsák, hanem hogy megszokja a kommunikáció e formáját is. Ha lehet, vigyék időnként baráti cicatársaságba! Olvass tovább! Így kommunikál a cicánk a farkával Hogyan gondozzuk a cukorbeteg macskát?
Mindenképpen meg kell várni, hogy teljesen tünetmentes legyen az előző teki, majd egy alapos takarítás, fertőtlenítés (terrárium, tárgyak stb.) és 1-2 hetes újabb várakozás után lehet őket összeengedni.
A tünetek alapján a macskának gombás bőrbetegsége van. Ez emberre is átterjedhet, ezért mielőbb vigye orvoshoz. A betegség egyébként jól kezelhető és ahogy növekszik a cica, könnyebben gyógyul.