861. Japán táncolóegér
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Vajon az "Apádra ütök" című komédiában Robert de Niro vécéhasználatra idomított, jelekkel kommunikáló perzsa macskája csak utópia? Nem, tényleg léteznek macskák, akik jelszóra ülnek, jönnek, akadálypályákon futnak, bár csak kevesen várják el a szenvtelenül önző cicáktól ezeket a kunsztokat.
Kutyagumi, lócitrom, elhullott állat teteme, szóval legyen az bármi, ami számunkra meglehetősen bűzös dolog, kutyánk szívesen meghempergőzik benne. De miért teszi, mi jó neki ebben? Értetlenül állunk e szokása előtt. Pedig a válasz igen egyszerű: ősi vadászösztöne kényszeríti.
Még ha úgy is érzem, hogy a halak unalmasak, akkor sem mártom tintába őket, csak hogy engem szórakoztassanak. Micsoda mocsokság ez? Befogjuk, tenyésztjük, kereskedünk velük, bezárjuk őket, és újabban feliratozzuk is testüket. Mégpedig tetováló pisztollyal.
A trópusi területeken őshonos édesvízi almacsiga (Ampullariidae) mutatós külsejének és viszonylag nagy méretének köszönhetően egyre több akváriumba kap meghívást...
A leírt jelenség valóba ijesztő tud lenni, de valójában nincs jelentősége. Ez olyasmi, mint a csuklás, ez is a légzőizmok hirtelen keletkezett görcse miatt van. Bármilyen furcsán is hangzik, a megoldás ilyenkor az, hogy a kutya orrát-száj be kell fogni pár másodpercre úgy, hogy egyáltalán ne kapjon levegőt. Ettől mindig kizökken ebből a görcsös hullámból. (Az én saját kutyámmal is előfordul, én is ezt teszem mindig.)
A FIP jelenlegi ismereteink és tudásunk szerint gyógyíthatatlan betegség, a fertőzött állatokon előbb-utóbb kialakulnak a jellemző tünetek, majd egy idő után elpusztulnak. A tünetek kialakulásának lassítása, a már meglévők hatásának tompítása bizonyítottan megvalósítható a szervezet általános védekező rendszereinek erősítésével. A Vetri DMG éppen erre való, én nem hallottam, nem olvastam arról, hogy FIP-ben káros lenne. Úgyhogy, ha engem kérdez, én javasolnám az adását!
Olvasd el a Kannibál kisállatok c. cikkünket!
A szelén és E-vitamin kiegészítés valóban hasznos lehet a szaporodásbiolóiai folyamatok elősegítésére. A gyári készítmények általában a megfelelő formában és arányban tartalmazzák ezeket a hatóanyagokat. Lehet próbálkozni más készítményekkel, de szakember állítsa be a tabletták adagolását, nem minden hasonló nevű gyógyszer fejt ki megfelelő hatást.
Hullámosnak, vagy éppen nimfapapagájnak megfelel a jó minőségű műanyag edény is, de az erősebb csőrű madarak ezt már megrágják. A rozsdaálló kerek alapú edények előnye, hogy erősebbek, és könnyebb a tisztántartásuk. A nimfapapagáj könnyen szelídíthető, ha egészen fiatal, pár hónapos madarat vesz. Természetesen kevésbé kell a madárka bizalmáért, szeretetéért megküzdeni, ha eleve szelíd, netán kézzelnevelt, de a magam részéről inkább a szülők által nevelt fiatal példányt választanám. A leírt kalit méret semmiképp sem megfelelő. Ha biztosított a papagáj rendszeres szobai reptetése (miután már megszokta az új helyét és valamelyest megszelídült), akkor egy legalább 40 x 60 x 70 cm-es kalit kell ahhoz, hogy kényelmesen tudjon benne mozogni, a farok- és szárnytollai ne töredezzenek.