861. Japán táncolóegér
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Vajon az "Apádra ütök" című komédiában Robert de Niro vécéhasználatra idomított, jelekkel kommunikáló perzsa macskája csak utópia? Nem, tényleg léteznek macskák, akik jelszóra ülnek, jönnek, akadálypályákon futnak, bár csak kevesen várják el a szenvtelenül önző cicáktól ezeket a kunsztokat.
Kutyagumi, lócitrom, elhullott állat teteme, szóval legyen az bármi, ami számunkra meglehetősen bűzös dolog, kutyánk szívesen meghempergőzik benne. De miért teszi, mi jó neki ebben? Értetlenül állunk e szokása előtt. Pedig a válasz igen egyszerű: ősi vadászösztöne kényszeríti.
Még ha úgy is érzem, hogy a halak unalmasak, akkor sem mártom tintába őket, csak hogy engem szórakoztassanak. Micsoda mocsokság ez? Befogjuk, tenyésztjük, kereskedünk velük, bezárjuk őket, és újabban feliratozzuk is testüket. Mégpedig tetováló pisztollyal.
A trópusi területeken őshonos édesvízi almacsiga (Ampullariidae) mutatós külsejének és viszonylag nagy méretének köszönhetően egyre több akváriumba kap meghívást...
Ez kutya- és parkettafüggő. Egy kis termetű kutya, akinek rendszeresen vágva és koptatva van a körme (koptatás=eleget sétál, szaladgál!) , nem okozhat komoly károkat a parkettán. Amit még tehetsz: ahová bemehet majd a kutya, ott fedd le a parkettát szőnyeggel a lehető legnagyobb felületen.
Attól függ milyen rákról van szó (feltételezem kubai kékrákról, mivel ez a leggyakrabban akváriumban tartott rák). Általánosságban elmondható, hogy a vágott tubifexet, vörösszúnyoglárvát és a lemezes haltápot hajlandóak elfogadni, ezen felül étlapjukon bizonyos növények és egyes fajoknak - ez a kubai kékrákra is jellemző - a halak is szerepelhetnek.
Igen merész dolog volt Öntől bevállalni egy rossz körülmények között tartott mosómedve tartását. Ez az állat, ha nincs nagyon kicsi korától emberekhez szoktatva, akkor nagy eséllyel már nem is lesz szelíd (megjegyzem, ha kölyökkorától is sokat foglalkozik vele, akkor sem biztos, hogy később könnyen kezelhető lesz, főleg ivarérés után). Nehéz mit javasolni, de szerintem vegye fel a kapcsolatot mosómedvetartókkal (nincsenek sokan) vagy valamelyik állatkerttel, akiknek sokkal több gyakorlati (!!!) tapasztalatuk van ez ügyben. Addig is óvatosan kezelje az mosómedvét, mert komoly sérüléseket tud okozni! Dr Fekete Richard
Fajtától, egészségi állapottól a tenyésztő, vagy tulajdonos személyétől (korrektségétől) függ a madarak ára. Tudomásul kell venni, hogy a kakaduk, bár a legkedvesebb, legbújosabb papagájfélék, de nagyon hangosak, kellő foglalkozás híján könnyen válnak tolltépőssé, hangutánzó készségük nem olyan jó mint egy lórinak, amazonnak, netán egy jákónak. Amennyiben ezek figyelembevételével tisztességes, tenyésztői áron szeretne, egészséges fiatal madarat, akkor keressen "magánban".
Legjobb lenne rászoktatni a golyós itatóra. A vizes tál mellé kell akasztani, és amikor mellette van vagy iszik, akkor kicsit megnyomni, hogy csepegjen belőle. Ha így sem használja, akkor vastag, nehéz cseréptálat kell venni, aminek széles a talpa. Kapni kicsiben is ilyet. Lehet feljebb is tenni egy kis fa dobogóra hogy kevésbé tudja teleszórni.