861. Japán táncolóegér
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Vajon az "Apádra ütök" című komédiában Robert de Niro vécéhasználatra idomított, jelekkel kommunikáló perzsa macskája csak utópia? Nem, tényleg léteznek macskák, akik jelszóra ülnek, jönnek, akadálypályákon futnak, bár csak kevesen várják el a szenvtelenül önző cicáktól ezeket a kunsztokat.
Kutyagumi, lócitrom, elhullott állat teteme, szóval legyen az bármi, ami számunkra meglehetősen bűzös dolog, kutyánk szívesen meghempergőzik benne. De miért teszi, mi jó neki ebben? Értetlenül állunk e szokása előtt. Pedig a válasz igen egyszerű: ősi vadászösztöne kényszeríti.
Még ha úgy is érzem, hogy a halak unalmasak, akkor sem mártom tintába őket, csak hogy engem szórakoztassanak. Micsoda mocsokság ez? Befogjuk, tenyésztjük, kereskedünk velük, bezárjuk őket, és újabban feliratozzuk is testüket. Mégpedig tetováló pisztollyal.
A trópusi területeken őshonos édesvízi almacsiga (Ampullariidae) mutatós külsejének és viszonylag nagy méretének köszönhetően egyre több akváriumba kap meghívást...
Sajnos cicáknál gyakran előfordul, hogy "rákattannak" egyfajta ennivalóra (legyen az konzerv,vagy pl. nyers máj), anélkül, hogy bármi komoly bajuk lenne. A lesoványodás miatt azonban javasolnék egy alaposabb kivizsgálást (fizikális vizsgálat és vér-, vizeletlabor). Ha mindent rendben talál az állatorvos akkor nincs miért aggódni. Zsömböly Miklós
A madarakban él az ösztön a tojásrakásra, de mivel ehhez nem kapják meg a szükséges ásványi anyagokat, így a saját tojásaikból igyekeznek visszapótolni. Mivel ez hosszabb távon az életükbe kerülhet, talán mégis jobb lenne visszaállítani a természetes állapotot és hagyni szaporodni őket.
A Corydoras paleatus nem különösebben érzékeny a vízben lévő oxigénmennyiségre, de természetesen kedveli az oxigéndús, friss vizet. Tartóakváriumában az aljzatnak mindenképpen alkalmazkodni kell ahhoz, hogy ez a faj az aljzatot túrja és jellemzően abból/arról táplálkozik, ezért tipikusan kvarchomok alkalmas, éles szélű aljzaton rövid idő után elpusztulnak. A növényekkel kapcsolatban nincsenek különösebb igényei biotóp-szerűen Dél-Amerikából származó növényekkel vagy akár más növényekkel is nyugodtan berendezhető akváriuma, aljzaton nagyon szétterülőket ne sokat tegyünk azonban bele, hogy legyen helye túrni. Ezzel kapcsolatban persze nem árt megjegyezni, hogy a növények tövét érdemes nagyobb kövekkel lehetőség szerint körbevenni (hogy ne rontson az esztétikai hatáson, aljzatba süllyesztve is tehetjük ezt), különben harcsáink könnyen kitúrják azokat.
Néhány K betűsre igaz, pl. karalábé, káposzta. Ez a kettő más rágcsálónak sem ajánlott. Nem egy bizonyos összetevőjük ártalmas, hanem felfújódhatnak tőlük.
Ki kell alakítani a falkán belül a két kutya közötti rangsort, - amit nem lehet elég korán elkezdeni. Az elzárással ezt nem pótolja, nem oldja meg, - szerencsétlenebb esetben a helyzet csak romlik. A legnagyobb hiba, hogy nem tesznek velük kivételt, - a falka állatok nem bírnak demokratikus egyenlősdiben élni !!! A hatékonyabb eredmény eléréséhez valószínűleg szükséges az egyik kutya ivartalanítása is.