861. Japán táncolóegér
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Vajon az "Apádra ütök" című komédiában Robert de Niro vécéhasználatra idomított, jelekkel kommunikáló perzsa macskája csak utópia? Nem, tényleg léteznek macskák, akik jelszóra ülnek, jönnek, akadálypályákon futnak, bár csak kevesen várják el a szenvtelenül önző cicáktól ezeket a kunsztokat.
Kutyagumi, lócitrom, elhullott állat teteme, szóval legyen az bármi, ami számunkra meglehetősen bűzös dolog, kutyánk szívesen meghempergőzik benne. De miért teszi, mi jó neki ebben? Értetlenül állunk e szokása előtt. Pedig a válasz igen egyszerű: ősi vadászösztöne kényszeríti.
Még ha úgy is érzem, hogy a halak unalmasak, akkor sem mártom tintába őket, csak hogy engem szórakoztassanak. Micsoda mocsokság ez? Befogjuk, tenyésztjük, kereskedünk velük, bezárjuk őket, és újabban feliratozzuk is testüket. Mégpedig tetováló pisztollyal.
A trópusi területeken őshonos édesvízi almacsiga (Ampullariidae) mutatós külsejének és viszonylag nagy méretének köszönhetően egyre több akváriumba kap meghívást...
Szülés után akár 6 hétig is normális lehet a véres váladék ürülése. A leírta alapján úgy tűnik, kutyája a normál gyúgyulási menetet követi. Mindamellett a műtét után két hetente érdemes lenne egy kontroll vizsgálatra elvinni kedvencét. Ezek az időpontok úgy is egybeesnek a kiskutyák féreghajtásának idejével, így a kettő összekapcsolható.
A köhögés nem betegség, csak tünet. A feneség a dologban az, hogy sok betegség tünete lehet. Az Ön által említett allergia, torokgyulladás mellett tehát sok minden lehet a háttérben (pl. akár szívbetegség is). Hogy jelen esetben melyikről van szó, azt csak egy alapos állatorvosi vizsgálattal lehetne eldönteni. Azt javaslom, mielőbb keressék fel újra az állatorvosukat. Ha ő nem boldogul az esettel, akkor érdemes másnak is megmutatni a beteget.
Legalább 80x40 cm legyen a terrárium. Ponthegesztett ráccsal lehet lefedni, körben ráhajtva, és valamivel rögzítve (lehet a tetejére nehezék, vagy egy alsó pöcökre gumival rögzíteni). Amelyikkel eleget foglalkoznak, azok nem harapnak.
Az állateledel boltokban fellelhető hörcsög tápok is megfelelőek,ezenkívül különböző magkeverékeket, napraforgó-, búza,-árpa,-zabszemeket, sajtot (jó fehérje és kálcium forrás), túrót, szinte mindenféle zöldséget, gyümölcsöt, kivéve burgonyát, csípős paprikát, hagymát, karfiolt, karalábét. Elérhető, friss ivóvíz mindig legyen előtte, hogy tudja fedezni a folyadék szükségletét, ha a gyümölcsökből nem jutna eléghez. Ha sokat foglalkozunk az állattal igyekszünk kézből etetni, engedjük, hogy megszaglásszon minket ,megszokja a szagunkat, alkalmanként kézbe is vesszük őket nagyon barátságossá tudnak válni.
10 hetes kiscicát már nyugodtan el lehet választani. Foglalkozzon vele sokat. Ha lakásban akarja tartani és sokat lenne egyedül,jobb lenne neki ha ketten lennének. Ha ez nem megoldható,inkább fogadjon örökbe egy felnőtt,ivartalanított állatot.Ők jobban viselik az egyedüllétet,főleg,ha már kicsit idősebbek is.