861. Japán táncolóegér
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Vajon az "Apádra ütök" című komédiában Robert de Niro vécéhasználatra idomított, jelekkel kommunikáló perzsa macskája csak utópia? Nem, tényleg léteznek macskák, akik jelszóra ülnek, jönnek, akadálypályákon futnak, bár csak kevesen várják el a szenvtelenül önző cicáktól ezeket a kunsztokat.
Kutyagumi, lócitrom, elhullott állat teteme, szóval legyen az bármi, ami számunkra meglehetősen bűzös dolog, kutyánk szívesen meghempergőzik benne. De miért teszi, mi jó neki ebben? Értetlenül állunk e szokása előtt. Pedig a válasz igen egyszerű: ősi vadászösztöne kényszeríti.
Még ha úgy is érzem, hogy a halak unalmasak, akkor sem mártom tintába őket, csak hogy engem szórakoztassanak. Micsoda mocsokság ez? Befogjuk, tenyésztjük, kereskedünk velük, bezárjuk őket, és újabban feliratozzuk is testüket. Mégpedig tetováló pisztollyal.
A trópusi területeken őshonos édesvízi almacsiga (Ampullariidae) mutatós külsejének és viszonylag nagy méretének köszönhetően egyre több akváriumba kap meghívást...
Szerencsére az egészséges cicák hőszabályozása jó, így nem valószínű, hogy megfázik. Úgy látszik, cicája számára nagyon fontos a szabadság.
A magok több formában is etethetők, miközben változik szerkezetük, élettani hatásaik. A száraz magok etetése főként a könnyű tárolás miatt praktikus, míg vízben puhítva a félérett magokra hasonlítanak. Csíráztatva megsokszorozódnak a bennük lévő vitaminok és ásványi sók, a kipattanó bezöldült levél zöldeleségként etethető madarainkkal.
Sürgősen vigye állatorvoshoz!!! Valószínűleg sebészi beavatkozásra lesz szüksége, otthon nem kezelhető.
Az a "nagy fog": a szemfog. Ebben a korban váltják a fogaikat a macskák. Azaz, minden bizonnyal arról van szó, hogy kipotyognak a tejfogai, és hamarosan kinőnek a maradó (végleges) fogak. A fogváltás az állatok esetében is okozhat kedvetlenséget, bágyadtságot, rágási problémákat, "nyűgösséget", mint az ember gyerekénél. Esetenként hőemelkedés, láz is jelentkezhet. Ha kétségei vannak, keresse fel a kezelő állatorvost. Idestova 30 éve vagyok a pályán. Sok-sok butaságot hallottam már terjeszteni. Ez az "ilyen idős korban belehalnak a macskák, ha kipotyog a foguk" dolog azonban még nekem is új (akkor minden kölyökmacska elpusztulna a fogváltás idején). De nagyon tetszik!:) Akitől ezt hallotta, annak azt se higgye el, amit kérdez. Nem csak a többi "nagy foga", de a rágók is ki fognak potyogni!:)
Ez a fajta "vizesedés" a hasvízkór (ascites). Mindenekelőtt azt kellene tudni, hogy ezt mi idézi elő. Mert a háttérben lehet máj, vese vagy keringési probléma is. A kezelés ennek megfelelő. A tüneti kezelés (vízhajtás) mellett nem ártana oki diagnózisig eljutni.