861. Japán táncolóegér
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Vajon az "Apádra ütök" című komédiában Robert de Niro vécéhasználatra idomított, jelekkel kommunikáló perzsa macskája csak utópia? Nem, tényleg léteznek macskák, akik jelszóra ülnek, jönnek, akadálypályákon futnak, bár csak kevesen várják el a szenvtelenül önző cicáktól ezeket a kunsztokat.
Kutyagumi, lócitrom, elhullott állat teteme, szóval legyen az bármi, ami számunkra meglehetősen bűzös dolog, kutyánk szívesen meghempergőzik benne. De miért teszi, mi jó neki ebben? Értetlenül állunk e szokása előtt. Pedig a válasz igen egyszerű: ősi vadászösztöne kényszeríti.
Még ha úgy is érzem, hogy a halak unalmasak, akkor sem mártom tintába őket, csak hogy engem szórakoztassanak. Micsoda mocsokság ez? Befogjuk, tenyésztjük, kereskedünk velük, bezárjuk őket, és újabban feliratozzuk is testüket. Mégpedig tetováló pisztollyal.
A trópusi területeken őshonos édesvízi almacsiga (Ampullariidae) mutatós külsejének és viszonylag nagy méretének köszönhetően egyre több akváriumba kap meghívást...
Pl.: Vérvizsgálat, vizelet vizsgálat, szív ultrahang, hasi ultrahang.
Ha a forgácsot fűrészporral keveri, úgy természetesebb hatást kelt, talán könnyebben elfogadja a tojó. Ha mégsem, akkor mivel a sima odúfenéken szétcsúszhat a fiókák lába, így fészekanyag híján egy mélyedést kell kialakítani, pl. léc, vagy fakéreg béleléssel.
Sajnos ezen az úton nem fogja megtudni soha a cica hirtelen halálának az okát. Ezt csak a kórbonctani vizsgálattal lehetett volna tisztázni. Ha ilyen vizsgálatra nem került sor, akkor csak találgatni lehet, annak meg nem sok értelme van. A korábbi balesetnek lehetséges, hogy köze van ehhez, de az is lehet, hogy nem. Hirtelen elhullást számos ok tud előidézni.
A kifejtett állat 28-35 cm hosszú. A vad forma színe szürkésbarna, feketés és világos foltokkal tarkított, a vízben való evezésre alkalmas farka oldalról lapított. Tenyésztés során a fiatal axolotlok bizonyos körülmények között elvesztik kopoltyúikat, valamint farkuk taraját is és átalakulnak a vízen kívül élő, csupán tüdővel lélegző, hengeresfarkú kétéltűekké Az axolotl tartására legalkalmasabb a vízinövényekkel beültetett, minimum 40-50 literes akvárium. Mivel az axolotl kerüli a fényt, nem szükséges az akváriumát megvilágítani, vagy csak nagyon gyenge fénnyel. Fontos, hogy filtráljuk a vizet, és érdemes havonta egy alkalommal részleges vízcserét is végezni.
Ha ez a kéthetenkénti hányás csak egyszeri alkalommal fordul elő, nem ismétlődik, nem okoz más panaszokat, akkor véleményem szerint ezzel sokat nem kell foglalkozni. A kutyák szervezete elég jól van programozva arra, hogy bizonyos produkciókkal megfelelően ön-gyógyítsák magukat (ilyen pl. a felesleges sav kiürítése is egy hányással). De egy alapos állatorvosi vizsgálat soha nem árthat meg, ezért ha van rá mód és lehetőség, vizsgáltassák meg a kutyust egy hozzáértő állatorvossal.