861. Japán táncolóegér
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Vajon az "Apádra ütök" című komédiában Robert de Niro vécéhasználatra idomított, jelekkel kommunikáló perzsa macskája csak utópia? Nem, tényleg léteznek macskák, akik jelszóra ülnek, jönnek, akadálypályákon futnak, bár csak kevesen várják el a szenvtelenül önző cicáktól ezeket a kunsztokat.
Kutyagumi, lócitrom, elhullott állat teteme, szóval legyen az bármi, ami számunkra meglehetősen bűzös dolog, kutyánk szívesen meghempergőzik benne. De miért teszi, mi jó neki ebben? Értetlenül állunk e szokása előtt. Pedig a válasz igen egyszerű: ősi vadászösztöne kényszeríti.
Még ha úgy is érzem, hogy a halak unalmasak, akkor sem mártom tintába őket, csak hogy engem szórakoztassanak. Micsoda mocsokság ez? Befogjuk, tenyésztjük, kereskedünk velük, bezárjuk őket, és újabban feliratozzuk is testüket. Mégpedig tetováló pisztollyal.
A trópusi területeken őshonos édesvízi almacsiga (Ampullariidae) mutatós külsejének és viszonylag nagy méretének köszönhetően egyre több akváriumba kap meghívást...
A leírás alapján a tartás körültekintő és alapos. Az állatorvosnál jobbat látatlanban aligha tudnék mondani :), feltételezem, hogy ha semmit nem talált, akkor valószínűleg ő is a gümőkór kezdeti stádiumát tette valószínűvé, ez esetben pedig a legjobb dolog, amit tehet, az elkülönítés (de a hal korától függően akár egyszerű öregedés is lehet). Sajnos jó tartási körülmények között is előfordul, hogy egy-egy gyengébb immunrendszerű egyed elkap valamilyen betegséget, azonban ez esetben ajánlatos megvizsgálni a további tartási körülmények helyességét (vízparaméterek, szűrés, zsúfoltság stb).
A gége, garat gyulladására. A hangszalagjai valószínűleg megvastagodtak a gyulladásos folyamat miatt, és így már nem tud velünk hangot adni. Meg kellene nézetni állatorvossal!
Vízben élő teknősökön időnként előfordulhatnak különféle foltok. Tarajos teknősök esetében ez legtöbbször vízkő szokott lenni. Ilyenkor a teknős páncéljának alapos tisztítása a megfelelő megoldás. Mindenképp javasolt azonban a teknőst megmutatni egy hozzáértő szakembernek, mert fehér foltot egyéb gond is okozhat (pl. bakteriális vagy gombás fertőzés). Az étvágytalanság hátterében számtalan tényező állhat. Ilyenkor télen leggyakoribb a teknős számára nem megfelelő környezet. Sajnos a levélből nem sok minden derül ki a teknős tartására vonatkozólag, így szinte bármi okozhatja az étvágytalanságot (betegség, tartási hibák, stb.) Alapos vizsgálat szükséges a probléma kiderítése érdekében.
Miért nem viszi állatát állatorvoshoz, vizsgálat nélkül nem lehet választ adni kérésére. Ezért vannak az állatorvosok.
A sebek gyógyulását akár betadine oldat segítségével is elő lehet segíteni, amit patikában, recept nélkül lehet kapni. A fő probléma azonban nem ez! A kérdés, hogy mitől keletkeztek a sebek rajta, illetve mi lehet a gerinc melletti kinövés. Szabályos vedlés esetén ezek egyikének sem szabad előfordulnia. Szintén szokatlan tünet, hogy többször is leesett a kígyó a napozóhelyéről. Sebeket különféle sérülések, atkás fertőzés, túl nedves környezetben elszaporodó baktériumok, gombák és még sok minden más is okozhat. A kinövés szintén lehet tályog, vagy valamilyen sérülés következménye. Az állatorvosi vizsgálatot mindenképp javasolom, hogy kiderüljön mi áll a probléma hátterében.