861. Japán táncolóegér
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Vajon az "Apádra ütök" című komédiában Robert de Niro vécéhasználatra idomított, jelekkel kommunikáló perzsa macskája csak utópia? Nem, tényleg léteznek macskák, akik jelszóra ülnek, jönnek, akadálypályákon futnak, bár csak kevesen várják el a szenvtelenül önző cicáktól ezeket a kunsztokat.
Kutyagumi, lócitrom, elhullott állat teteme, szóval legyen az bármi, ami számunkra meglehetősen bűzös dolog, kutyánk szívesen meghempergőzik benne. De miért teszi, mi jó neki ebben? Értetlenül állunk e szokása előtt. Pedig a válasz igen egyszerű: ősi vadászösztöne kényszeríti.
Még ha úgy is érzem, hogy a halak unalmasak, akkor sem mártom tintába őket, csak hogy engem szórakoztassanak. Micsoda mocsokság ez? Befogjuk, tenyésztjük, kereskedünk velük, bezárjuk őket, és újabban feliratozzuk is testüket. Mégpedig tetováló pisztollyal.
A trópusi területeken őshonos édesvízi almacsiga (Ampullariidae) mutatós külsejének és viszonylag nagy méretének köszönhetően egyre több akváriumba kap meghívást...
Valószínű, hogy toklász ment a lábába. Ezért csak azt tanácsolhatom, hogy sürgősen vigye állatorvoshoz.
A hormonális rendszer egyedfejlődése során "serdülőkorú" kutyákban is gyakran figyelhetünk meg fokozott szomjúságot. A vér glükózszintjének ellenőrzését és homeopata állatorvos felkeresését javaslom.
A kínai paradicsomhalak elég hosszú életű, falánk díszhalak. Akár 10 évig is elélhetnek, bár ez ritka.
Ha nekem lenne törpehörim, én biztonságosan elkerítenék neki egy területet a lakásban és oda tenném ki futkározni, felügyelet mellett. Az ilyen és ehhez hasonló mesterséges "futtató-gépek" szerintem természettávoliak és egy kis állatnak sem hiszem, hogy az a jó, ha küzd egy műanyag gömbbe zárva.
Nehéz lenne pontosan meghatározni, hogy mennyi az alvásigénye egy 9 hete shih-tzunak. Az biztos, hogy az éjszakát nyugodtan átalusszák, nappal viszont nagyon aktívak tudnak lenni, megállás nélkül játszanak, rohangálnak, de ha elfáradnak "ledőlnek" aludni egyet. Ilyenkor mindenképpen nyugton kell hagyni őket, hogy pihenhessenek. A lényeg, hogy egy kiskutya megfelelő "önszabályzó" rendszerrel rendelkezik, ami az alvást illeti és erre kell tekintettel lennünk!