861. Japán táncolóegér
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Vajon az "Apádra ütök" című komédiában Robert de Niro vécéhasználatra idomított, jelekkel kommunikáló perzsa macskája csak utópia? Nem, tényleg léteznek macskák, akik jelszóra ülnek, jönnek, akadálypályákon futnak, bár csak kevesen várják el a szenvtelenül önző cicáktól ezeket a kunsztokat.
Kutyagumi, lócitrom, elhullott állat teteme, szóval legyen az bármi, ami számunkra meglehetősen bűzös dolog, kutyánk szívesen meghempergőzik benne. De miért teszi, mi jó neki ebben? Értetlenül állunk e szokása előtt. Pedig a válasz igen egyszerű: ősi vadászösztöne kényszeríti.
Még ha úgy is érzem, hogy a halak unalmasak, akkor sem mártom tintába őket, csak hogy engem szórakoztassanak. Micsoda mocsokság ez? Befogjuk, tenyésztjük, kereskedünk velük, bezárjuk őket, és újabban feliratozzuk is testüket. Mégpedig tetováló pisztollyal.
A trópusi területeken őshonos édesvízi almacsiga (Ampullariidae) mutatós külsejének és viszonylag nagy méretének köszönhetően egyre több akváriumba kap meghívást...
A gerincoszlop melyik szakaszán van az elváltozás? Milyen súlyosságú? Milyen tüneteket okoz? Milyen gyógyszeres kezelés merült fel? Sokkal több és részletesebb információ kell egy ilyen betegség kezelésének megtervezéséhez.. Keressen fel specialista állatorvost!
A fagyálló hűtőfolyadék valóban veszélyes méreg, de azért sok függ a mennyiségi viszonyoktól, és attól is, hogy az állat milyen testméretű. Ha valóban csak ennyit nyalt fel belőle, akkor lehet, hogy tényleg semmi baj nem származik ettől (vagy csak olyan kismértékű, hogy azt észre sem veszik). Figyelni kell a kutyát, és ha betegségre utaló tüneteket látnak, meg kell mutatni állatorvosnak. Ez azért biztosan nem lesz több tízezer forint!
Ha növényi magról van szó, nem. Dr. Puskás Gábor
Javaslom a macskát elvinni az állatorvosához egy vizsgálatra, ezt a problémát interneten keresztül nem lehet diagnosztizálni. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu