861. Japán táncolóegér
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Vajon az "Apádra ütök" című komédiában Robert de Niro vécéhasználatra idomított, jelekkel kommunikáló perzsa macskája csak utópia? Nem, tényleg léteznek macskák, akik jelszóra ülnek, jönnek, akadálypályákon futnak, bár csak kevesen várják el a szenvtelenül önző cicáktól ezeket a kunsztokat.
Kutyagumi, lócitrom, elhullott állat teteme, szóval legyen az bármi, ami számunkra meglehetősen bűzös dolog, kutyánk szívesen meghempergőzik benne. De miért teszi, mi jó neki ebben? Értetlenül állunk e szokása előtt. Pedig a válasz igen egyszerű: ősi vadászösztöne kényszeríti.
Még ha úgy is érzem, hogy a halak unalmasak, akkor sem mártom tintába őket, csak hogy engem szórakoztassanak. Micsoda mocsokság ez? Befogjuk, tenyésztjük, kereskedünk velük, bezárjuk őket, és újabban feliratozzuk is testüket. Mégpedig tetováló pisztollyal.
A trópusi területeken őshonos édesvízi almacsiga (Ampullariidae) mutatós külsejének és viszonylag nagy méretének köszönhetően egyre több akváriumba kap meghívást...
Leírásából nehéz eligazodni, hogy a kutyusnak milyen jellegű duzzanatai és hol jelentkeznek. Mivel tüzelést említ, feltehetően ezzel függ össze és az ilyenkor kialakuló hormonális változások (ösztrogén szint emelkedése) állhat a jelenség hátterében. Ha ez ismétlődő hüvelyelőeséssel is társul, akkor a kutya ivartalanítása illetve az előesett hüvelynyálkahártya plastikázása a megoldás.
Kérdését olvasva elállt a lélegzetem, hogy 17 éves kutyája vemhes és egyáltalán felmerül a kérdés Önben lehet-e probléma. Röviden válaszolok, ha tényleg vemhes, és nem egy hatalmas hasűri daganat miatt nőtt meg a has mérete, akkor sürgősen ki kell vizsgálni a kutyát, szív-vérkeringés, máj-, vesefunkciós vizsgálatokat kell elvégeztetni. Ha ezek megfelelőek, és valóban vemhes, akkor lehet várni az ellést, felkészülve arra, hogy lehetnek komplikációk. Ha nem jók az eredmények, akkor kezelést kell alkalmazni, támogatni a szervek működését. Esetleg a megelőző műtéten is el lehet gondolkodni, de csak akkor, ha az állat egészségi állapota megengedi az altatást. Szóval a helyzet nem egyszerű és számos kockázatot rejt magában.
Ha a szőr hullása természetellenesen sok - pld. nagyobb foltokban -, akkor ajánlatos orvoshoz fordulni, egyéb esetben a jelenség természetes is lehet, pl. őszi vedlés.
A nyúl folyamatosan ivarzik és a petesejt leválás csak a párzáskor történik meg. Ezért tart ilyen sokáig az ivarzás. Legegyszerűbb módja a probléma megoldásának az ivartalanítás. A hormonális fogamzásgátlásra is van mód, bár erre kifejezetten törzskönyvezett készítmények nem állnak rendelkezésünkre.
A tolltépés leggyakoribb oka az unalom, de előfordul, hogy valamiféle szőr-bőr betegsége van. Az első esetben mindenképpen párt kellene neki szerezni, illetve nagy méretű kalitka szükséges sok-sok játékkal és mégtöbb foglalkozás, beszélgetés, törődés! A második lehetőség miatt viszont jó lenne megmutatni állatorvosnak.