861. Japán táncolóegér
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Vajon az "Apádra ütök" című komédiában Robert de Niro vécéhasználatra idomított, jelekkel kommunikáló perzsa macskája csak utópia? Nem, tényleg léteznek macskák, akik jelszóra ülnek, jönnek, akadálypályákon futnak, bár csak kevesen várják el a szenvtelenül önző cicáktól ezeket a kunsztokat.
Kutyagumi, lócitrom, elhullott állat teteme, szóval legyen az bármi, ami számunkra meglehetősen bűzös dolog, kutyánk szívesen meghempergőzik benne. De miért teszi, mi jó neki ebben? Értetlenül állunk e szokása előtt. Pedig a válasz igen egyszerű: ősi vadászösztöne kényszeríti.
Még ha úgy is érzem, hogy a halak unalmasak, akkor sem mártom tintába őket, csak hogy engem szórakoztassanak. Micsoda mocsokság ez? Befogjuk, tenyésztjük, kereskedünk velük, bezárjuk őket, és újabban feliratozzuk is testüket. Mégpedig tetováló pisztollyal.
A trópusi területeken őshonos édesvízi almacsiga (Ampullariidae) mutatós külsejének és viszonylag nagy méretének köszönhetően egyre több akváriumba kap meghívást...
Kedves Lucy! Meg tudom érteni szomorúságukat és tisztelem, hogy nehéz szívvel bár, de elfogadják a természet döntését. Mi mást is tehetnénk... Ami a lehetséges segítségeket illeti javaslom a roboráló szer adagolását, a májvédő szerek közül az ajurvedikus LIVJIVAN, a homeopátiás Carduus marianus, a Lycopodium, Chelidonium javasolható (mindhárom alcsony D6-os, vagy C5-ös potenciában naponta 2x). És ha már a kondicióromlás megkezdődik a méltóságteljes beteljesülés támogatására javaslom az Arsenicum album homeopátiás roboráló szert ugyancsak D6-os potenciában, naponta 2x, mindvégig. A Livjivan takarmányforgalmazóknál, a homeopátiás szerek humán patikákban recept nélkül beszerezhetők. Üdvözlettel: Dr. Mátray Árpád
Kérlek olvasd el az alábbi cikkeinket: Mikor kellene elkezdeni a szobatisztaságra való nevelést? Milyen gyakran vigyem ki a kutyát szobatisztaságra nevelés közben? Szobatisztaságra a kiskutyát is nevelni kell Hogyan neveljük szobatisztaságra a kölyökkutyát? Hogyan szoktassuk a kutyát szobatisztaságra?
Ebben a helyzetben nem a kaparásról kell leszoktatni, (nem is lehet!) ha nem valamit tenni az egyedülmaradási félelem és stressz kiváltó okai ellen. Tehát nem a kaparás cselekvést kell kezelni, ha nem a kutya egyeülmaradási-, szeparációs problémáját! A lehetőségek: • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia • deszenzibilizáló tréning
Vizsgáltassa meg a kutyát állatorvossal. Lehet,hogy csak bőrbetegségben szenved, ami fájdalmas, de gerinc megbetegedések is okozhatnak fokozott bőrérzékenységet. A bélsárrekedés okának kivizsgálása és megszüntetése is nagyon fontos. Így nem oldható meg ez a kérdés.
A seb környékét mossuk meg szappanos vízzel és öblítsük folyóvíz alatt. Ezután használjunk fertőtlenítő szert: antiszeptikus hintőport, jódot, jódtartalmú készítményt (pl.Betadine). Mint minden fertőzésveszélyes sérülésnél,ritkán, de szükség lehet tetanusz injekcióra. Fertőzés gyanúja esetén 24 órán belül forduljunk orvoshoz. ( A tetanuszbaktériumok a talajban élnek, így földes talajon tartva van nagyobb esélye a fertőzésnek.) A sebfertőződés tünetei: fájdalom, duzzanat, bőrpír és forróság a seb körül; gennyesedés; nyirokmirigy duzzadás hónaljban, nyakon, ágyékon.