861. Japán táncolóegér
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Vajon az "Apádra ütök" című komédiában Robert de Niro vécéhasználatra idomított, jelekkel kommunikáló perzsa macskája csak utópia? Nem, tényleg léteznek macskák, akik jelszóra ülnek, jönnek, akadálypályákon futnak, bár csak kevesen várják el a szenvtelenül önző cicáktól ezeket a kunsztokat.
Kutyagumi, lócitrom, elhullott állat teteme, szóval legyen az bármi, ami számunkra meglehetősen bűzös dolog, kutyánk szívesen meghempergőzik benne. De miért teszi, mi jó neki ebben? Értetlenül állunk e szokása előtt. Pedig a válasz igen egyszerű: ősi vadászösztöne kényszeríti.
Még ha úgy is érzem, hogy a halak unalmasak, akkor sem mártom tintába őket, csak hogy engem szórakoztassanak. Micsoda mocsokság ez? Befogjuk, tenyésztjük, kereskedünk velük, bezárjuk őket, és újabban feliratozzuk is testüket. Mégpedig tetováló pisztollyal.
A trópusi területeken őshonos édesvízi almacsiga (Ampullariidae) mutatós külsejének és viszonylag nagy méretének köszönhetően egyre több akváriumba kap meghívást...
Tisztelt Tulajdonos! Forduljon kedvencével állatorvoshoz, amint csak lehet! Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor.
Kb. ugyan úgy és ugyanolyan módszerekkel, mint minden egyébb dologról le- vagy rászoktatni a tanulás és szocializáció szempontjából ideális korban lévő kölyökkutyát. Tehát nem kellene hagyni, a nemkívánatos viselkedést, megfelelő módon (!) büntetni, majd a kívánatos viselkedést azonal jutalmazni. Egy un. 'megszakító' jel és a 4TAPPANCS M-F-I-J módszerével ez gyorsan szokott működni. De minden korszerű kutyanevelési könyvben is talál erre példát, tanácsot, tippet.
A tünet: - lehet korral járó egészségügyi, vizeletrendszeri dolog, - ez esetben az etetés és az azt követő folyadékfelvétel előre helyezésével, valamint egy minnél későbbi levitel átütemezéssel valamennyi eredményt el lehetne érni. - lehet vizeletrendszeri betegség (vese, húgyvezeték, gyulladás, stb.) - lehet a késői vemhesség és az azt követő császármetszés következménye - lehet cukorbetegség kezdeti jele Az utóbbi kettőre egy vérvizsgálattal azonnal választ lehet kapni.
A lakásban tartott madarakra nem az évente egy-két nagyobb vedlés jellemző, hanem az egész évi folyamatos tollváltás. Most ennek egy intenzívebb időszaka jött el a kanárinál. Egy tálkában állandóan álljon előtte ásványianyag kiegészítés. A tollevés a kalciumhiány tünete, de ha az ásványi utánpótlás nem érkezik időben, rögzült rossz szokássá is válhat, ami tolltépéssel folytatódhat.
A hányás egy olyan tünet, amit rengeteg féle ok, betegség, állapot kiválthat. Ezek között egy esetleges mérgezés csak egy lehetőség, de egyetlen! Sőt, sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy a hányást valami más ok idézi elő. Találgatások helyett inkább meg kellene mutatni állatorvosnak, mégpedig minél előbb! A késlekedés szerencsétlen esetben akár a kutya életébe is kerülhet (pl. egy bélelzáródás esetén).