861. Japán táncolóegér
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Vajon az "Apádra ütök" című komédiában Robert de Niro vécéhasználatra idomított, jelekkel kommunikáló perzsa macskája csak utópia? Nem, tényleg léteznek macskák, akik jelszóra ülnek, jönnek, akadálypályákon futnak, bár csak kevesen várják el a szenvtelenül önző cicáktól ezeket a kunsztokat.
Kutyagumi, lócitrom, elhullott állat teteme, szóval legyen az bármi, ami számunkra meglehetősen bűzös dolog, kutyánk szívesen meghempergőzik benne. De miért teszi, mi jó neki ebben? Értetlenül állunk e szokása előtt. Pedig a válasz igen egyszerű: ősi vadászösztöne kényszeríti.
Még ha úgy is érzem, hogy a halak unalmasak, akkor sem mártom tintába őket, csak hogy engem szórakoztassanak. Micsoda mocsokság ez? Befogjuk, tenyésztjük, kereskedünk velük, bezárjuk őket, és újabban feliratozzuk is testüket. Mégpedig tetováló pisztollyal.
A trópusi területeken őshonos édesvízi almacsiga (Ampullariidae) mutatós külsejének és viszonylag nagy méretének köszönhetően egyre több akváriumba kap meghívást...
Egész biztos, hogy a cica továbbra is szobatiszta, a "kanapéra vizelést" szándékosan csinálja, azért, hogy felhívja magára a gazdái figyelmét. Ezért van az, hogy a levitt kanapéra már nem is pisil. Ez egy elég gyakran előforduló viselkedési "probléma" macskáknál. Nem könnyű leszoktatni őket, de a tettenéréskori erélyes ráripakodás megteszi hatását, főleg, ha többször sikerül! Állatpatikákban kaphatók "macska helytől távoltartó spray-k", ezek megakadályozzák, hogy cicánk egy bizonyos helyre pisiljen. Ettől a szobába még biztos, hogy be fog menni.
Az álvemhesség akár hónapokig is eltarthat. Nem jó, ha igen hosszú ideig tejel a kutya, mert ez elősegítheti az emlőgyulladás illetve a dagantok kialakulását. Gyógyszerekkel egyszerűen felfüggeszthető ez az állapot.
Az állatok, így a "társállatok" szelídítése (a hullámos papagájé is) nagy türelmet és hosszú időt igénylő munka. Sok időt kell tölteni velük és mindig arra törekedni, hogy semmi olyat ne erőltessen, amit nem akar az állatka. Javaslatom az lenne, hogy vegyen egy papagájokról szóló kiskönyvet, tüzetesen tanulmányozza át és legyen türelemmel a kis papagájhoz. Viszont állatorvoshoz igenis el kell vinni időnként, ha a szükség úgy diktálja. A szállítás alatt betakarva, a széltől, külső ingerektől óvva vigye.
Tubifex, szúnyoglárva, esetleg vízibolha megfelelő lenne az állat táplálására.
Ehhez ki kell vizsgálni a kutyát. EKG, ultrahang, esetleg laborvizsgálat szükséges.