861. Japán táncolóegér
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Vajon az "Apádra ütök" című komédiában Robert de Niro vécéhasználatra idomított, jelekkel kommunikáló perzsa macskája csak utópia? Nem, tényleg léteznek macskák, akik jelszóra ülnek, jönnek, akadálypályákon futnak, bár csak kevesen várják el a szenvtelenül önző cicáktól ezeket a kunsztokat.
Kutyagumi, lócitrom, elhullott állat teteme, szóval legyen az bármi, ami számunkra meglehetősen bűzös dolog, kutyánk szívesen meghempergőzik benne. De miért teszi, mi jó neki ebben? Értetlenül állunk e szokása előtt. Pedig a válasz igen egyszerű: ősi vadászösztöne kényszeríti.
Még ha úgy is érzem, hogy a halak unalmasak, akkor sem mártom tintába őket, csak hogy engem szórakoztassanak. Micsoda mocsokság ez? Befogjuk, tenyésztjük, kereskedünk velük, bezárjuk őket, és újabban feliratozzuk is testüket. Mégpedig tetováló pisztollyal.
A trópusi területeken őshonos édesvízi almacsiga (Ampullariidae) mutatós külsejének és viszonylag nagy méretének köszönhetően egyre több akváriumba kap meghívást...
A fülatkára többféle készítmény is létezik (Advocate, Stronghold, Otimectin stb és injekciók is). Ezek a szerek teljes gyógyulást hoznak, amennyiben csak atka-fertőzés van.
Kedves Noémi! Adhat, sőt kell is neki a friss víz. Viszont hirtelen ne egyen sok fűfélét előszárítás nélkül, mert attól felfúvódhat. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Kedves Gazdi! Szerintem jobb ha megnézeti állatorvossal, mert e kölykök gyorsan kiszáradnak! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Prémium minőségű, életkorának és elvárt súlyának megfelelő tápok közül válasszanak neki. Mellette természetesen kaphat házi kosztot is elegendő mennyiségű hússal. A tápok ára általában tükrözi azok minőségét is.
Hagyni kell legelni, abrakot ne kapjon, ha nem kérődzik vissza az anyja mellé.