866. Kutya a tóban - nyári kutyaúsztatás
Sokan kérdezték a háziállat.hu csapatát a kutyaúsztatásról: szabad-e kutyát úsztatni, ihat-e a vízből, milyen módszerrel vehető rá, hogy beleugorjon. Utánajártunk.
Sokan kérdezték a háziállat.hu csapatát a kutyaúsztatásról: szabad-e kutyát úsztatni, ihat-e a vízből, milyen módszerrel vehető rá, hogy beleugorjon. Utánajártunk.
Ha elkezdenénk sorolni, hogy egy lónak mennyi betegsége van/lehet, akkor bizonyára senki nem adná lótartásra a fejét. Senkit sem akarunk eltántorítani, így csak azokat a betegségeket, és az azokra utaló jeleket szeretnénk megemlíteni, amelyeket minden hobbiló-tartónak is ismerni kell, hogy még időben az állatorvos segítségét kérve megelőzze a komolyabb bajt.
Rövid kedvcsinálónkat ajánljuk mindazoknak, akik szívesen befogadnának családjukba egy kis kedvencet, de a bőség zavarával küzdve még nem tudták eldönteni, melyik fajt válasszák.
Mitől boldog egy kutya? Korántsem olyan bonyolult a kérdés, mint embertársaink lelki világának kiismerése. Cikkünkben megmutatjuk, milyen jelek alapján következtethetünk arra, hogy kutyánk boldog-e vagy sem.
Gondoltál már Will Smith-re úgy, mint az állatok nagy barátjára? Bevalljuk, mi nem, amíg rá nem bukkantunk erre a képre. Sem A függetlenség napjá-ban, sem a "Bad boys"-ban nem mutatja jelét annak, hogy kutyabarát lenne. Bár most, hogy így belegondolunk, a Men in Black videóklipjében feltűnik egy kutya...
Kedves Anikó! Elképzelhető, hogy a táp okozza, de lehet belgyógyászati eredetű oka is. Mindenképpen keressen fel egy állatorvos kollégát. Célszerű lenne legalább egy bélsár- és vérlaborvizsgálatot elvégezni.
Kedves Gazdi! Ha a kutya rázza a fülét, esetleg ferdén tartja a fejét, akkor valószínűleg fülgyulladás lehet a háttérben. Ennek gyakori problémának egy másik jellemző tünete a belső részen kipirosodott fül, esetleg bűzös váladék (de ez nem minden esetben jelentkezik). Idegen test is kerülhetett a hallójáratba, az is okozhat hasolnó tüneteket, illetve a bűzmirígy gyulladása esetén is gyakori jelenség. Az állatorvos pontos diagnózsit tud felállítani, kitisztítja a fület és ha szükséges, gyógyszeres kezelést is előír.
A viselkedése magyarázható a kutyatámadással, a növekedésben való visszamaradás viszont nem. Azt javasolom mutassa meg egy állatorvosnak is...
A kérdés az, hogy mióta tart ez a gyógykezelés ezekkel a gyógyszerekkel? Ha már régebben kapja őket, beleértve a Kálium tablettát is, és a kutyája ettől jobban van, akkor nem lehet gond. De azért ezt legjobb lenne az állatorvosával megbeszélnie.
Kedves Gazdi! A leveléből nem derült ki, hogy eddig milyen vizsgálatokat végeztek (végeztek-e egyáltalán?) a kutyusnál annak érdekében, hogy kiderüljön, mi állhat a tünetek hátterében. Így csak valószínűsíthető, hogy valamiféle, az idegrendszert is érintő elváltozásról lehet szó. Javaslom, hogy vigye el egy alapos kivizsgálásra kedvencét, és utána már nagyobb biztonsággal lehet tudni, hogy mivel is állunk szembe, ill. megtalálni a megfelelő gyógymódot is a számára. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos