866. Kutya a tóban - nyári kutyaúsztatás
Sokan kérdezték a háziállat.hu csapatát a kutyaúsztatásról: szabad-e kutyát úsztatni, ihat-e a vízből, milyen módszerrel vehető rá, hogy beleugorjon. Utánajártunk.
Sokan kérdezték a háziállat.hu csapatát a kutyaúsztatásról: szabad-e kutyát úsztatni, ihat-e a vízből, milyen módszerrel vehető rá, hogy beleugorjon. Utánajártunk.
Ha elkezdenénk sorolni, hogy egy lónak mennyi betegsége van/lehet, akkor bizonyára senki nem adná lótartásra a fejét. Senkit sem akarunk eltántorítani, így csak azokat a betegségeket, és az azokra utaló jeleket szeretnénk megemlíteni, amelyeket minden hobbiló-tartónak is ismerni kell, hogy még időben az állatorvos segítségét kérve megelőzze a komolyabb bajt.
Rövid kedvcsinálónkat ajánljuk mindazoknak, akik szívesen befogadnának családjukba egy kis kedvencet, de a bőség zavarával küzdve még nem tudták eldönteni, melyik fajt válasszák.
Mitől boldog egy kutya? Korántsem olyan bonyolult a kérdés, mint embertársaink lelki világának kiismerése. Cikkünkben megmutatjuk, milyen jelek alapján következtethetünk arra, hogy kutyánk boldog-e vagy sem.
Gondoltál már Will Smith-re úgy, mint az állatok nagy barátjára? Bevalljuk, mi nem, amíg rá nem bukkantunk erre a képre. Sem A függetlenség napjá-ban, sem a "Bad boys"-ban nem mutatja jelét annak, hogy kutyabarát lenne. Bár most, hogy így belegondolunk, a Men in Black videóklipjében feltűnik egy kutya...
Esetleg meg lehetne próbálkozni az összeszoktatásukkal. Felügyelet mellett rövid, majd egyre hosszabb időre össze kellene engedni őket. Ha továbbra is agresszíven viselkednek, akkor jobb lenne külön tartani a tengerimalacokat.
Én szívem szerint nem javasolnám, hogy tengerimalac is legyen a lakásban a cicák mellett. Ugyanis két macska potenciális veszélyt jelenthet malackára nézve, főleg ha felnőtt cicák és nem volt rajtuk kívül más állat a lakásban. Vagy a tengerimalacot egy állandó zárt terráriumbam kell hogy tartsa, ami szintén probléma a tengerimalac szemszögéből.
A szilárd táplálékra lassan rá lehet majd térni, kb. 3-4 hetes kortól, ajánlatos valamilyen közepes minőségű (Happy Dog, Flatazor, Acana) kölyöktáppal kezdeni az átszoktatást. Kicsit be kell nedvesíteni a száraz tápot és akkor jobban elfogadják. Ezek a tápok csak komolyabb állateledel üzletekben kaphatóak. A féregtelenítés 2 hetes kortól 2 hetente szükséges, pasztával vagy tablettával ajánlott. Csak az állatgyógyszer a hatásos!!! Figyelni kell, hogy bolha, atka nincs-e bennük, a Frontline spray a leggazdaságosabb ennyi állatnál. Ez csak állatpatikában kapható! Az első oltás a Parvó vírusos bélgyulladás elleni védőoltás, 7-8 hetes korban szükséges, majd 2 hetente újabb oltások összesen 4 alkalommal. Amíg ez a program le nem fut, tilos utcára vinni őket!!! Ha igazán szeretik őket, a kölyökkori táplálkozáson ne spóroljanak, mert ez egy életre meghatározza a kutyusok egészségét, fejlettségét.
Nincs különösebb veszélye az altatásnak, ha szakember végzi. A nőstény ivartalanítását javaslom, mert ez talán nagyobb nyugalmat biztosít odahaza, hiszen a sorozatos ivarzások megszűnnek.
Szerintem csak több törődésre, játékra, szabadságra vágyik. Naponta több időre kellene szabadon engedni a szobában, hogy a gazdájával lehessen, röpködhessen. Nagyobb kalitkával is lehet próbálkozni, amibe több játék kerülne és ezzel elfoglalná magát a madár.