871. Michael Jackson állatbarát volt
Michael Jackson nagy állatbarát volt. Videóklipjeiben is gyakran szerepeltek állatok, s otthon is tartott néhányat. Interjúin gyakori vendég volt Louie, a fehér láma.
Michael Jackson nagy állatbarát volt. Videóklipjeiben is gyakran szerepeltek állatok, s otthon is tartott néhányat. Interjúin gyakori vendég volt Louie, a fehér láma.
Csípés, karmolás, lesből támadás, birkózás, avagy újabb bizonyíték arra, hogy létezik kutya-macska barátság!
A macska fajtájának kiválasztása nem egészen ugyanaz a történet, mint kutyavásárlás előtt választani a bernáthegyi és a csivava között. A különböző macskafajták nagysága ugyanis sokkal kevésbé tér el, mint a kutyabirodalom lakóinak mérete.
A tengerimalac olyan, mint az ember: a szervezete nem képes C-vitamin előállítására. Így gyakran lép fel nála C-vitamin hiány, aminek igen különös tünetei lehetnek.
Mitől jó a szálastakarmány, az abrak, a tápok és vitaminok, valamint a lédús kiegészítők? Attól, hogy a ló szereti őket. Így, egyben.
Egy ideig ne kapjanak szotyit, diót és más hízlaló finomságokat.
A macskanátha sok esetben makacs betegség,és bizony nem ritka a kiújulás sem (ill. csak látszólag van javulás, majd a tünetek ismét súlyosbodnak). A cicája állapotát azonban csak ismételt vizsgálata után lehet megítélni. Javaslom, mielőbb keresse fel újra az állatorvost, aki korábban kezelte!
A tengerimalacok és tudomásom szerint a deguk is saját fajtársaik társaságában érzik legjobban magukat. Ezért szociális szempontból nem gondolom, hogy egy degu partner lehet egy tengerimalac számára és fordítva. Amikor a két állat együttes tartását mérlegeljük, gondoljunk a két állat eltérő takarmányozására is: más összetételű eledelt fogyasztanak, eltérő méretű itatót használnak, illetve szem előtt kell tartani, például a deguk cukorbetegségre (gyümölcsöt sokkal kevesebbet fogyaszthatnak, mint a tengerimalacok), valamint kalciumhiányra való hajlamát (a degunak adott magas kalciumtartalmú készítmény a tengerimalacnál vesekő kialakulásához vezethet).
Kanáriknál ritka ez a főként egyedül tartott, nagy papagájoknál megfigyelhető jelenség. A kalitkában néhány kiegészítő, mint hinta, tükör lekötheti valamelyest a madárka figyelmét. E célból az elutazáskor fürtös kölest, csemegrudat is érdemes a ketrecben hagyni. Ivóvizébe legalább hetente egyszer kerüljön vitamin készítmény, elsősorban "B" vitamin. Fontos lehet,hogy az elutazás idejére etetéssel megbízott személlyel más időszakban is találkozzon.
A kis deguk más rágcsálókhoz képest jóval fejlettebben születnek, így van esély, de sajnos nem túl sok. Legalább egy hétig 3 óránként kapjanak enni. Utána lehet csökkenteni 4, majd 5 óránkénti etetésekre. Legjobb a kecsketej, nagyobb bevásárló központokban lehet kapni. Érdemes jégkockatartóba lefagyasztani, egyébként kibontás után néhány nap alatt megromlik. Etetéskor egy kockát kiolvasztani, kézmelegre melegíteni és fecskendőből lehet etetni. Így látjuk azt is hogy mennyi fogy. Etetés után alaposan le kell tisztítani a kicsiket a rájuk folyt tejtől és szárazra törölni. Megnedvesített fülpiszkálóval a végbélnyílást is minden alkalommal tisztítani kell, illetve ingerelni, amire ösztönösen üríteni fog.