876. Mikor kell állatorvoshoz menni?
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Itt a tavasz, mehetnek a hüllők ki a kertbe! Persze ennek a tartásmódnak is megvannak a szigorú feltételei. Nemcsak kitesszük, oszt´ jó napot! Magyarországon a szabadtéri tartásnál az időjárás szabja meg, hogy mikor tehetjük ki az állatokat.
A papagáj nem mozdul. Mi baja lehet? Vajon csak pihen? Szeret a hátán feküdni? Visszavágyik eredeti élőhelyére? Ha gyorsan cselekszünk, megmenthetjük a madár életét.
Ava és Mio, a család két arapapagája imádja a csínytevéseket. A két éves madarak kedvenc szórakozása az, ha kergethetik a család Flitzer nevű kutyáját.
Lehetőleg naponta kétszer etessük cicánkat konzerv (nedves) eledellel és mindig hagyjunk a tálkájában száraztápot ínséges időkre és váratlan helyzetekre. Emellett természetesen a friss víz is legyen elérhető számára.
A leírt tünetek nem csak mérgezésre, hanem például fertőző betegségre is utalhatnak. Javaslom, hogy mielőbb forduljon állatorvoshoz, amíg nem késő.
A leírtak alapján nagyon valószínű, hogy a "fülatkásság" kiújult és ezért vakarja véresre a nyakát! Ebben az esetben a fülek tele vannak barnás száraz vagy kenőcsös váladékkal és a fülekhez érve fokozódik a viszketegség is. Mindenképp célszerű kitisztíttatni a cica fülét, érdemes hetente megismételni ezt és emellett fülcseppet (Oticat!) is kell használni (3-4 hétig minimum). Előfordult, hogy az Ön által említett csepp nem hozott teljes gyógyulást, ezért azt célszerű a fülcseppel kombináltan használni.
A leírása alapján én úgy ítélem meg, hogy ha nem is egy seborrhoeás bőrgyulladás, bizony egyfajta bőrgyulladása van a kiskutyájának, amilvel az állatorvosát mihamarabb fel kell keresni. Ugyanis a legtöbb bőrprobléma hátterében valamilyen fertőző tényező van, igy könnyen elhatalmasodhat a jelenség egész testszerte. Sok sikert a gyógyuláshoz!
A vetélésnek számtalan oka lehet, hogy melyik okozhatta, nagyon nehéz eldönteni. Ilyen okok a következők: tartási problémák (stressz!, zsúfoltság, higiéniai problémák), takarmány eredetű okok (gombamérgek, egyéb mérgezések, hiánybetegségek), fertőző eredetű vetélés (baktériumok, vírusok, gombák), magzati eredetű okok (túl sok vagy túl kevés magzat, rendellenes fejlődésű magzatok), esetleg más, az anyával veleszületett rendellenesség (ritka).
Lehet, hogy a heréi.