876. Mikor kell állatorvoshoz menni?
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Itt a tavasz, mehetnek a hüllők ki a kertbe! Persze ennek a tartásmódnak is megvannak a szigorú feltételei. Nemcsak kitesszük, oszt´ jó napot! Magyarországon a szabadtéri tartásnál az időjárás szabja meg, hogy mikor tehetjük ki az állatokat.
A papagáj nem mozdul. Mi baja lehet? Vajon csak pihen? Szeret a hátán feküdni? Visszavágyik eredeti élőhelyére? Ha gyorsan cselekszünk, megmenthetjük a madár életét.
Ava és Mio, a család két arapapagája imádja a csínytevéseket. A két éves madarak kedvenc szórakozása az, ha kergethetik a család Flitzer nevű kutyáját.
Lehetőleg naponta kétszer etessük cicánkat konzerv (nedves) eledellel és mindig hagyjunk a tálkájában száraztápot ínséges időkre és váratlan helyzetekre. Emellett természetesen a friss víz is legyen elérhető számára.
Kedves Jonapot kivánok! Ez nem szemölcs,keressen fel állatorvost,mert itt valószínü,hogy sebészeti beavatkozásra lesz szükség.Ne várjon a kezeléssel mert csonthártyára terjedhet az elváltozás. Dr.Puskás Gábor
Kedves Eszti, Gyors választ írok: beteheti, nem lesz baja a teknősnek.. az egy amiért aggódnék, hogy a tégla hasznos teret vesz el az úszó részből a teknősnek, és nem is hiszem, hogy a vízoszlop elég magas tud lenni hacsaknem több téglát rak az ember egymásra... érdemesebb valamilyen viz fölé lógó tálcaszerű napozót építeni... -Éva
Kedves Gazdi! A szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos
Ha a nyuszik élénkek és a hasuk is dagad - ez szoptatás után annyira látható, hogy sokszor maga a tej is átüt a kis bőrükön - akkor minden a legnagyobb rendben van. Azonban, ha nem ducik a kisnyulak, és szoptatás után sem nyugszanak meg közvetlenül, akkor előfordulhat, hogy az anyának nincs elég - vagy épp semennyi - teje. Ha ezt tapasztalod, állatorvos tud segíteni. Egy hormoninjekcióval - oxitocint ad az anyának, ez még beindíthatja a tejtermelést. Ha mégsem sikerült, akkor a mesterséges táplálást kell választanod. A törpenyúl oldalon erről találsz részletes leírást...
Kedves Gazdi, Ez tipikusan olyan felületes kérdés, amire lehetetlen pontos választ adni az állat vizsgálata nélkül. Nem ismert, hogy milyen nemű az állat. Nem egyértelmű, hogy a fenék mely része duzzadt. Egyébként milyen a bélsara, vizelete? Nehezen ürít, vagy könnyen? Jelez-e fájdalmat? Bágyadt, vagy eleven; egyedüli kutya-e? A fenti kérdések megválaszolását követően már 2-4 betegségre leszűkíthető válasz adható, tehát mindenképpen célszerű állatorvoshoz fordulni.