876. Mikor kell állatorvoshoz menni?
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Itt a tavasz, mehetnek a hüllők ki a kertbe! Persze ennek a tartásmódnak is megvannak a szigorú feltételei. Nemcsak kitesszük, oszt´ jó napot! Magyarországon a szabadtéri tartásnál az időjárás szabja meg, hogy mikor tehetjük ki az állatokat.
A papagáj nem mozdul. Mi baja lehet? Vajon csak pihen? Szeret a hátán feküdni? Visszavágyik eredeti élőhelyére? Ha gyorsan cselekszünk, megmenthetjük a madár életét.
Ava és Mio, a család két arapapagája imádja a csínytevéseket. A két éves madarak kedvenc szórakozása az, ha kergethetik a család Flitzer nevű kutyáját.
Lehetőleg naponta kétszer etessük cicánkat konzerv (nedves) eledellel és mindig hagyjunk a tálkájában száraztápot ínséges időkre és váratlan helyzetekre. Emellett természetesen a friss víz is legyen elérhető számára.
Nyugodjon meg, magától rá fog jönni a helyes mozdulatra.
Csak személyes vizsgálattal lehetne megállapítani, hogy miről is lehet szó. Lehet egy vérömleny (tályog), vagy akár daganat is, esetleg sérv vagy más... Éppen ezért mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak.
A territoriális viselkedés a társ megjelenése esetén még csak fokozódna. Le kell nevelni erről a rossz szokásáról, illetve az ivartalanítása segíthet talán.
A normál színezetű zebrapintyeknél könnyű elkülöníteni a nemeket. A hímeknek gesztenyebarna folt van az arcrészen, ami a tojóknál teljesen hiányzik. Ez igaz a legtöbb zebrapinty változatra (már elég sok színváltozatuk van!), kivéve a fehér zebrapintyet. Náluk a gesztenyebarna foltok nemcsak a tojóknál, hanem a hímeknél is hiányoznak, ezért vizuálisan nehéz megkülönböztetni a két nemet. Az alábbi linken például egy gyönyörű hím látható.
A macska ivartalanítása akár már az első ivarzás előtt is lehetséges (7-12 hónapos kor). Azonban az állat teljes kifejlődése szempontjából 1-2 ivarzást érdemes kivárni. Átlagban 7-8 hónaposan szoktunk ivartalanítani.