876. Mikor kell állatorvoshoz menni?
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Itt a tavasz, mehetnek a hüllők ki a kertbe! Persze ennek a tartásmódnak is megvannak a szigorú feltételei. Nemcsak kitesszük, oszt´ jó napot! Magyarországon a szabadtéri tartásnál az időjárás szabja meg, hogy mikor tehetjük ki az állatokat.
A papagáj nem mozdul. Mi baja lehet? Vajon csak pihen? Szeret a hátán feküdni? Visszavágyik eredeti élőhelyére? Ha gyorsan cselekszünk, megmenthetjük a madár életét.
Ava és Mio, a család két arapapagája imádja a csínytevéseket. A két éves madarak kedvenc szórakozása az, ha kergethetik a család Flitzer nevű kutyáját.
Lehetőleg naponta kétszer etessük cicánkat konzerv (nedves) eledellel és mindig hagyjunk a tálkájában száraztápot ínséges időkre és váratlan helyzetekre. Emellett természetesen a friss víz is legyen elérhető számára.
Kedves Gazdi! Érdemes lenne beszerezni nekik fűtött kutyaházat, olcsóbb, mintha állatorvoshoz kellene járni velük, mert megfáztak. Hosszú távon kifeizetődő.
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak állatorvosi segítségre van szüksége. A huzamos ideig tartó bágyadtság és étvágytalanság már valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek. Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Hát ezek elég széles biztonsági sávval rendelkeznek, így túladagolás nem nagyon fordulhat elő, DE Egy kb. négyszeres túladagolás már hányást okoz, de ennyit véletlenül nem lehet adni, az othoni tárolás pedig nem ajánlott csak súlyos fertőzöttség esetén ahol 14 napos ismétlés szükséges...de hát akkor meg el kell zárni. Ha hányás, hasmenés jelentkezik, akkor azonnal forduljanak állatorvoshoz.
Ajánlom, hogy keressen fel kimondottan ortopédiával, ortopédiai műtétekkel is foglalkozó állatorvost. Visszatérő sántításnál egyébként ajánlott röntgen vizsgálatot is csináltatni, amellyel egyéb ízületi elváltozások is diagnosztizálhatók.
Nem tudom ennyiből, mi a baja a cicának. Ha nincs jól, további kiegészítő vizsgálatokra van szükség. Pl: röntgen, ultrahang.