876. Mikor kell állatorvoshoz menni?
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Itt a tavasz, mehetnek a hüllők ki a kertbe! Persze ennek a tartásmódnak is megvannak a szigorú feltételei. Nemcsak kitesszük, oszt´ jó napot! Magyarországon a szabadtéri tartásnál az időjárás szabja meg, hogy mikor tehetjük ki az állatokat.
A papagáj nem mozdul. Mi baja lehet? Vajon csak pihen? Szeret a hátán feküdni? Visszavágyik eredeti élőhelyére? Ha gyorsan cselekszünk, megmenthetjük a madár életét.
Ava és Mio, a család két arapapagája imádja a csínytevéseket. A két éves madarak kedvenc szórakozása az, ha kergethetik a család Flitzer nevű kutyáját.
Lehetőleg naponta kétszer etessük cicánkat konzerv (nedves) eledellel és mindig hagyjunk a tálkájában száraztápot ínséges időkre és váratlan helyzetekre. Emellett természetesen a friss víz is legyen elérhető számára.
Bár diszplázia szűréshez még fiatal a kiskutya, mindenképpen nézesse mg állatorvossal. Érdemes lenne a csonterősítő helyett inkább ízület és porc védő készítményt adni a kutyusnak. Ilyen többféle létezik, állatorvosa fog ajánlani közülük.
Kedves Kata! Ritkán előfordul (bár ez szerintem Önt most nem vigasztalja), hogy az ivartalanított kan kutyáknál megmaradnak egyes párzást imitáló viselkedés "maradványok". Ezek valamikor maguktól megszűnnek, de valamikor folyamatosan jelentkeznek. Ez utóbbi esetben (ha az nagyon zavaró) gyógyszeres kezelésre szorulhatnak. Szerintem más ivaros magatartás nem fog "visszatérni", elszökni se fog...
Kedves Érdeklődő, itt mindent részletesen elolvashat az ecsetalgáról >>
Nem, nem igaz! A vonatkozó kormányrendelet minden kutya mikrochipes megjelölését kötelezővé tette, kivételek pedig nem szerepelnek a rendeletben. Egy másik jogszabály pedig előírja, hogy az állatorvosok csak chippel már előzőleg megjelölt kutyát olthatnak be veszettség ellen (ez már 2013. január 1-től így van).
Nem, a vemhesség nem okozhat levertséget. A leírás alapján biztosan beteg a cica. Állatorvosa tudni fogja, mit kell rajta megvizsgálni, hogy diagnózishoz jusson. Feltétlen vigye őt el hozzá!