876. Mikor kell állatorvoshoz menni?
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Itt a tavasz, mehetnek a hüllők ki a kertbe! Persze ennek a tartásmódnak is megvannak a szigorú feltételei. Nemcsak kitesszük, oszt´ jó napot! Magyarországon a szabadtéri tartásnál az időjárás szabja meg, hogy mikor tehetjük ki az állatokat.
A papagáj nem mozdul. Mi baja lehet? Vajon csak pihen? Szeret a hátán feküdni? Visszavágyik eredeti élőhelyére? Ha gyorsan cselekszünk, megmenthetjük a madár életét.
Ava és Mio, a család két arapapagája imádja a csínytevéseket. A két éves madarak kedvenc szórakozása az, ha kergethetik a család Flitzer nevű kutyáját.
Lehetőleg naponta kétszer etessük cicánkat konzerv (nedves) eledellel és mindig hagyjunk a tálkájában száraztápot ínséges időkre és váratlan helyzetekre. Emellett természetesen a friss víz is legyen elérhető számára.
Az én praxisomban is volt nem régiben egy szinte teljesen ugyanilyen eset. Sajnos nem lett jó vége, el kellett altatni a cicát. Azt gondolom, az Önökének is lesz a "megoldás" az állapotára, a kérdés csak az, hogy mikor. Ez viszont rengeteg tényezőtől függ, leginkább az önök tűrőképességétől.
Sajnos ez 3 hetes korban előfordul.:( Ilyenkor alakul át az emésztőrendszer a tejről a szilárd takarmányra- ilyenkor nagyobb az elhullás esélye.:( Sajnos ezt nagyon sok dolog okozhatja és valószínűleg péntek óta a nyuszi sem él már.:( A többi nyuszi- ha nem fertőzés, ami azért ritka - nincs veszélyben, de figyeljetek oda rájuk, legyenek melegen, legyenek akár ölben is sokat, mert a szeretet az csodákra képes. Ilyen elhullás esetén sok esetben még az orvosi boncolás is egy teljesen egészséges fiókát mutat- tehát sokszor nem tudják még így sem megállapítani a halál okát...
Ha a cica nem tud vizeletet üríteni, sürgős állatorvosi segítséget igényel. Katéterezés vagy a hólyag tartalámának hasfalon át történő leszívása. A végső megoldás a műtét véglegesen megoldja a gondot, de továbbra is ajánlott a diétás táp etetése.
Kedves Érdeklődő! először érdemes elvinni egy jól felszerelt állatorvosi rendelőbe, rengeteg ilyen van (keressen egy Önhöz közelit). Találgatni nem érdemes, minél hamarabb irány az állatorvos! http://www.bpallatorvos.hu/rendelok.html
A cicus valószínűleg nyalogatta a lenyírt, szőrtelen hereborékot, de lehet, hogy más az oka a bőrgyulladásnak. Feltétlen mutassa meg egy állatorvos kollégának!