876. Mikor kell állatorvoshoz menni?
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Itt a tavasz, mehetnek a hüllők ki a kertbe! Persze ennek a tartásmódnak is megvannak a szigorú feltételei. Nemcsak kitesszük, oszt´ jó napot! Magyarországon a szabadtéri tartásnál az időjárás szabja meg, hogy mikor tehetjük ki az állatokat.
A papagáj nem mozdul. Mi baja lehet? Vajon csak pihen? Szeret a hátán feküdni? Visszavágyik eredeti élőhelyére? Ha gyorsan cselekszünk, megmenthetjük a madár életét.
Ava és Mio, a család két arapapagája imádja a csínytevéseket. A két éves madarak kedvenc szórakozása az, ha kergethetik a család Flitzer nevű kutyáját.
Lehetőleg naponta kétszer etessük cicánkat konzerv (nedves) eledellel és mindig hagyjunk a tálkájában száraztápot ínséges időkre és váratlan helyzetekre. Emellett természetesen a friss víz is legyen elérhető számára.
Kedves Gazdi! A golden retriver várható élettartama átlagosan 10-14 év.
Etetés után azért ajánlatos nedves vattával áttörölgetni a kiskutya hátsóját és a péniszét, hogy biztosan kiváltódjon az inger az ürítésre. Ha nem a tej folyik vissza az orrán, akkor nincs baj. Két hetes korát ha megéli. akkor már egész jók az esélyei. Drukkolok neki! :) Sok sikert a felneveléshez! Három hetesen már lehet pépes eleséggel kínálni a cumiztatás mellett.
Kedves Gazdi! A leírtak alapján nehéz bármilyen diagnózist is felállítani, kérjük, hogy vigye a cicát állatrvoshoz!
A cicája verekedhetett egy másik macskával, és egy karmolás vagy harapás gennyesedhetett el. Várható a kialakuló tályog feltörése. Állatorvosnak kellene megmutatni!
Kedves Gazdi! Próbálkozhat a TROVET struwit vagy oxalat oldó tápjaival, mert jók és olcsóbbak, de ennél költségkímélőbb megoldás nem nagyon van. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc