876. Mikor kell állatorvoshoz menni?
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Itt a tavasz, mehetnek a hüllők ki a kertbe! Persze ennek a tartásmódnak is megvannak a szigorú feltételei. Nemcsak kitesszük, oszt´ jó napot! Magyarországon a szabadtéri tartásnál az időjárás szabja meg, hogy mikor tehetjük ki az állatokat.
A papagáj nem mozdul. Mi baja lehet? Vajon csak pihen? Szeret a hátán feküdni? Visszavágyik eredeti élőhelyére? Ha gyorsan cselekszünk, megmenthetjük a madár életét.
Ava és Mio, a család két arapapagája imádja a csínytevéseket. A két éves madarak kedvenc szórakozása az, ha kergethetik a család Flitzer nevű kutyáját.
Lehetőleg naponta kétszer etessük cicánkat konzerv (nedves) eledellel és mindig hagyjunk a tálkájában száraztápot ínséges időkre és váratlan helyzetekre. Emellett természetesen a friss víz is legyen elérhető számára.
Jobb lenne megmutatni az állatorvosnak, nehogy tályog legyen belőle. A nyakfájós kutya nyaki porckorongsérv is gyanús lehet, amit szintén ki kellene vizsgáltatni ortopédiai esetekkel foglalkozó állatorvossal.
A tüneteket okozhatja a gyógyszer mellékhatása is, de okozhatja ugyanaz a folyamat is, ami az alap panaszokat okozta (vagyis a bénulás). Ebben a fajtában ez nem lenne meglepő. Én az Önök helyében mielőbb megmutatnám a kutyát egy ortopéd specialistának, aki az állapotát és a szükséges gyógykezelést talán jobban meg tudná határozni. Ehhez persze szükség lesz egy sor vizsgálatra, pl. röntgenre, egyebekre.
Lakásban tartott madaraknál gyakoribb jelenség a túl intenzív tollváltás. Rosszabb esetben a hullámospapagájoknál "franciavedlés" elnevezésű cirkóvírus fertőzés tünete. A kezelés ugyanaz. A tollképzéshez emelt mértékű vitaminadagolásra, fehérjére és ásványi kiegészítésre van szükség. Például a Muta-vit elnevezésű állatpatikában, takarmány forgalmazóknál kapható készítményre, vagy más komplex vitaminra, kalciumkiegészítéssel.
Kedves Gazdi! Mutassa meg állatorvosnak a cicát, aki alapos fizikai- és laborvizsgálat után pontos diagnózist tud felállítani! Sajnos ezen tünetek alapján látatlanban lehetetlen tanácsot adni!
Kedves Margó! Valószínűleg a cicának az említettek mellett allergiás túlérzékenysége is van. Ebben az irányban is vizsgálódni kellene. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc