876. Mikor kell állatorvoshoz menni?
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Itt a tavasz, mehetnek a hüllők ki a kertbe! Persze ennek a tartásmódnak is megvannak a szigorú feltételei. Nemcsak kitesszük, oszt´ jó napot! Magyarországon a szabadtéri tartásnál az időjárás szabja meg, hogy mikor tehetjük ki az állatokat.
A papagáj nem mozdul. Mi baja lehet? Vajon csak pihen? Szeret a hátán feküdni? Visszavágyik eredeti élőhelyére? Ha gyorsan cselekszünk, megmenthetjük a madár életét.
Ava és Mio, a család két arapapagája imádja a csínytevéseket. A két éves madarak kedvenc szórakozása az, ha kergethetik a család Flitzer nevű kutyáját.
Lehetőleg naponta kétszer etessük cicánkat konzerv (nedves) eledellel és mindig hagyjunk a tálkájában száraztápot ínséges időkre és váratlan helyzetekre. Emellett természetesen a friss víz is legyen elérhető számára.
Mindenképpen mutassa meg állatorvosnak. Általában húgyhólyagproblémák okozzák ezeket a tüneteket...
Szerintem legjobb tudása alapján mindent megtesz/megtett a cicusért. Próbálja meg nedves kendővel törölgetni a fenekét, azzal általában beindul a bélsárürítés...
Lehetséges, hogy a tojást lerakó tojó kevés kalciumkészítményt vett magához és így akarja pótolni. A megkezdett tolltépés könnyen alakul nehezen visszafordítható rossz szokássá, így sokszor csak az a megoldás, hogy a párt el kell különíteni. Ha fiókáik lesznek, a tollszedő madár általában azokat is megtépi. Első körben ásványianyag kiegészítéssel próbálja a problémát kezelni, mely lehet valamilyen mészköves zúzalék, de ivóvízben oldódó készítmény, mint pl. a Calcium Columba, is.
Kedves Törökné! A Phosphor CH15 megegyezik a Phosphorus 15CH-val. Ezt adhatja a kutyának napi 2x egy héten át, - a homeopátiás szerekre vonatkozó adagolás szerint!! Ha további kérdései lennének a kezeléssel kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu
A kutyáját legelőször is meg kellene vizsgáltatni szemész állatorvossal. Itt talál ilyet: www.kutyaszemeszet.hu, és ugyanitt olvashat részletesen erről a szemészeti problémáról is. Ha majd lesz diagnózis, akkor lehet arról beszélni, hogy mi a megoldás a problémára. Addig nem érdemes előre kombinálni.