876. Mikor kell állatorvoshoz menni?
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Itt a tavasz, mehetnek a hüllők ki a kertbe! Persze ennek a tartásmódnak is megvannak a szigorú feltételei. Nemcsak kitesszük, oszt´ jó napot! Magyarországon a szabadtéri tartásnál az időjárás szabja meg, hogy mikor tehetjük ki az állatokat.
A papagáj nem mozdul. Mi baja lehet? Vajon csak pihen? Szeret a hátán feküdni? Visszavágyik eredeti élőhelyére? Ha gyorsan cselekszünk, megmenthetjük a madár életét.
Ava és Mio, a család két arapapagája imádja a csínytevéseket. A két éves madarak kedvenc szórakozása az, ha kergethetik a család Flitzer nevű kutyáját.
Lehetőleg naponta kétszer etessük cicánkat konzerv (nedves) eledellel és mindig hagyjunk a tálkájában száraztápot ínséges időkre és váratlan helyzetekre. Emellett természetesen a friss víz is legyen elérhető számára.
Valószínűleg gombás vagy bakteriális fertőzése van. Erről egy bőrkaparék vizsgálattal lehet meggyőződni. Forduljanak állatorvosnak!
Tenni mindig lehet valamit...... A jelen esetben én mindenképpen ún. nem szteroid gyulladáscsökkentő folyamatos szedését javasolnám. Rengeteg ilyen gyógyszer van forgalomban, lehet válogatni is. Ezektől nem gyógyul meg, de legalább a fájdalom érzet elmúlik és így javulhat a komfortérzete. És még akár a mozgása is. Igazából nem is értem, hogy ez eddig miért nem került szóba, ill. az állatorvos kollégák eddig miért nem javasolták?
A zebrapintyek színe, valamelyest már a kirepüléskor látható, de az ivarra jellemző rajzolatok(oldalfolt, arcfolt) 1-2 hónapos kor közt jelennek meg, míg a teljes kiszínesedés a vedlés után történik. 4-6 hónapos madár mondható teljesen kiszínesedettnek. A fürtösköles az első mag, amit a fiókák önállóan fel tudnak törni, így ezt érdemes a kalit aljára tenni. A szem általában gyulladás miatt marad becsukva, így például antibiotikumos szemkenőcs, vagy szemcsepp (Oftaquix) hozhat javulást.
Kedves Tamás! A túlzott használata okozhat korpázást. A panel jobb. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Elméletileg az alapimmunizálás megvan, 3 hónaposan a veszettség következik. Még esetleg Coronavirus ellen lenne érdemes oltani...